JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ZAPROSZENIE NA JUBILEUSZ
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2018.01.27 - IV Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

 1. Zamontowano maty grzewcze na ławkach w naszym kościele (koszt całej inwestycji 40 tyś zł). Zapłaciliśmy połowę należności (20 tyś. zł), pozostała kwota będzie do uregulowania w ciągu 10 miesięcy (w dwóch ratach po 10 tyś zł). Maty zainstalowane są tylko w głównej nawie i podzielone na cztery sektory. Boczne i tylne ławki są bez mat ponieważ są ruchome. W ciągu tygodnia załączane są maty w pierwszym sektorze bliżej ołtarza. Mamy nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni z tej inwestycji.
 2. Sprzątanie kościoła wraz z rozbieraniem choinek 1.II - prosimy pracowników Fundacji Wigry Pro.
 3. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 18.00 nabożeństwo do Niepokalanej, w piątek odwiedziny chorych od 9.00 według nowej listy (po kolędzie doszły nowe osoby) a od g. 18:00 spowiedź, Adoracja NS zakończona nabożeństwem I-piątkowym do NSJ. W sobotę o g. 18:00 nabożeństwo różańcowe w intencji naszej parafii, klasztoru i duchowego przygotowania do Jubileuszu 350-lecia przybycia Kamedułów na Wigry.
 4. W piątek 2.II. przypada święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Msze św. o godz. 7:30, 12:00 i 18.30. Przynosimy ze sobą świece-gromnice. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary przeznaczone są na Siostry Karmelitanki w Ełku.
 5. W sobotę 3.II. wspomnienie św. Błażeja, patrona chorych na gardło. Na każdej mszy św. błogosławieństwo świecami naszych gardeł. Ofiary przeznaczone są na misjonarzy z naszej diecezji.
 6. Dziękuję za przybycie Sołtysów z naszej Parafii. Mam nadzieję na owocną współpracę szczególnie w tym roku jubileuszu 350-lecia przybycia Kamedułów na Wigry. Natomiast spotkanie Rady Parafialnej zgodnie z zaleceniem Ks. Biskupa odbędzie się 5 lutego po Mszy św. wieczornej.
 7. Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzież w trakcie ferii zimowych.
 8. Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy w niedzielę 4.II. o godz. 11:00. Po feriach zimowych rozpoczniemy przepytywanie z Katechizmu.
 9. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na Kościół i Klasztor. Od Ofiarodawców wpłynęło 1500 zł. Jest przygotowany projekt wymiany instalacji elektrycznej (koszt 7 tyś zł).
 10. W dniach 1-4.II.2018 odbędą się Rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej w WSD w Ełku. Zachęcamy chłopców ze szkół średnich (zgłoszenia 87/6217520 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
 11. Dnia 7.II.2018 po mszy św. 18:30 odbędzie się spotkanie dla dorosłych mężczyzn, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu i pomagać społecznie przy parafii.
 12. Od 2 do 4.II.2018 r. organizujemy KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Rozpoczęcie w piątek o 17:00 - zakończenie w niedzielę ok. 13:00. Szczegóły oraz zapisy w recepcji klasztoru i na stronie http://fundacja.wigry.pro. Koszt (od osoby): udział w kursie bez wyżywienia i noclegu - 100 zł; z wyżywieniem 150 zł; z wyżywieniem i noclegiem 250 zł (pokoje dwuosobowe). UWAGA! nie ma noclegów koedukacyjnych!
 13. ZAPOWIEDZI: Ewelina Chalecka, panna z Suwałk (ul. Kowalskiego) par. MB Miłosierdzia i Paweł Miszkiel, kawaler z Maćkowej Rudy par. tutejsza zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach kanonicznych między tymi osobami powinien powiadomić kancelarię parafialną.
 14. W Ełku odbędzie się Kurs dla fotografów i kamerzystów dnia 17.II. i 3.III. Zgłoszenia tel. 501142057 lub 87/6216814.
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA z kalendarzem ściennym na 2018 r., TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna.
 16. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
 17. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16.00.
Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider