JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ZAPROSZENIE NA JUBILEUSZ
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2017.12.31 - Niedziela Świętej Rodziny

Ogłoszenia parafialne

 1. Witamy serdecznie wszystkich gości na terenie klasztoru i naszej parafii. Życzymy dobrego odpoczynku i miłego pobytu.
 2. Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy do godz. 16.30 i zakończony się nabożeństwem eucharystycznym dziękczynno-przebłagalnym. Za śpiew Ciebie Boga wysławiamy, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O 17.00 Msza św. na zakończenie roku 2017.
 3. Spotkanie biblijne: wtorek 2.01.2018 po Mszy św. o 18:30.
 4. We środę 3.I po Mszy św. o 18:30 zapraszamy na spotkanie opłatkowe członków Kół Różańcowych i Rodziców modlących się za dzieci.
 5. Pierwszy czwartek miesiąca - modlitwa w int. powołań i Nowenna do Niepokalanej o 18:00. Po Mszy św. zapraszamy członków Rady parafialnej na spotkanie opłatkowe.
 6. I Piątek miesiąca—odwiedziny chorych od 9:00. O 18:00 adoracja Najśw. Sakramentu i możliwość spowiedzi, zakończona Litanią do Serca Pana Jezusa. Ofiary podczas Mszy św. przeznaczone są na wsparcie misjonarzy z naszej diecezji. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na opłatek Służbę Liturgiczną Ołtarza: ministrantów i scholę.
 7. Pierwsza Sobota miesiąca - to Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Podczas Mszy św. poświęcenie wody, kadzidła i kredy. Na drzwiach swoich domów czy mieszkań, poświęconą kredą piszemy K+M+B+2018. Taca z tego dnia - na Krajowy Fundusz Misyjny. Po Mszy św o 12:00 zapraszamy na spotkanie z Kolędnikami misyjnymi - dziećmi z naszej parafii, które zbierają na pomoc dzieciom z Syrii i Libanu.
 8. 1 oraz 6 stycznia są to uroczystości nakazane i udział we Mszy św. jest obowiązkowy.
 9. Niedziela Chrztu Pańskiego 7.I. kończy w liturgii obchód Bożego Narodzenia. Jest to dla nas okazja do wdzięczności za nasz Chrzest święty.
 10. Od 2 stycznia rozpoczynamy w naszej parafii Wizytę duszpasterską. Szczegółowy planowany program - w biuletynie. Prosimy o pomoc w bezpiecznym dotarciu do wszystkich rodzin w naszej parafii. Jak co roku można przy tej okazji złożyć ofiarę na utrzymanie kapłanów, a ofiary na kościół w tym roku przeznaczone są na maty ogrzewające ławki, których całkowity koszt wynosi ok 40.000 zł. Wszystkich zachęcamy do hojnej pomocy w sfinansowaniu tej inwestycji.
 11. Dziękujemy za modlitwy i ofiary na rzecz klasztoru - w tym tygodniu wpłynęło 700 zł.
 12. Rodzice i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy w Uroczystość Trzech Króli na Mszę św. o 12:00 i spotkanie po Mszy z kolędnikami misyjnymi.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodnik NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięcznik: Martyria, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci.
 14. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider