JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ZAPROSZENIE NA JUBILEUSZ
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2017.12.17 - III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne

 1. Witamy serdecznie wszystkich gości na terenie klasztoru i naszej parafii. Życzymy dobrego odpoczynku i miłego pobytu.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16.00.
 3. Ostatni tydzień Adwentu – oczekiwanie na przyjście. Zapraszamy w tygodniu na codzienne roraty o godz. 7.15 a dzieci i młodzież w środę i sobotę. Za udział w roratach dzieci otrzymują świąteczne naklejki. Pamiętajmy o lampionach a dzieci przynoszą jeszcze podpisane serduszka (wykonane własnoręcznie) wraz z dobrym postanowieniem aby potem wylosować osobę, która zabierze figurę MB do domu na modlitwę do następnych rorat. Na koniec adwentu serduszka zawisną na choince przy żłóbku Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi przed każdą mszą św.
 4. 18.XII - w III poniedziałek miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo i Mszę św. wszystkich członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa.
 5. Od czwartku do soboty są kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 6. Za tydzień IV Niedziela Adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zachowania tradycji powstrzymania się od spożywania potraw mięsnych w tym dniu, szczególnie na Wigilii (nie częstowania alkoholem). Wieczorem zapraszamy na Pasterkę w Maćkowej Rudzie o godz. 22.00 a w Wigrach o godz. 24.00 (pół godziny przed Pasterką wspólne śpiewanie kolęd). Zadbajmy o najbliższych i sąsiadów by w tym dniu nikt nie był sam. Pamiętajmy też o zmarłych i porządku przy grobach na cmentarzu. Za tydzień w Biuletynie będzie zawarty cały obrzęd wieczerzy wigilijnej.
 7. Sprzątanie kościoła 22.12 prosimy mieszkańców Starego Folwarku. W czwartek strojenie choinek i żłóbka zapraszamy wszystkich chętnych od 10:00.
 8. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przygotowanie rekolekcji, kościoła, plebani i kuchni (kościelnemu, organistce). Panu Piotrowi Łaban z Sejn za renowację obrazu MB i tym którzy mu pomagali (Panu Zdzisławowi Drażba), pracownikom Fundacji Wigry Pro i pozostałym ludziom dobrej woli za ofiary i dar serca. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom paczek dla dzieci i tym którzy je przygotowywali.
 9. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół i klasztor. Od Ofiarodawców wpłynęło 100 zł.
 10. Ofiary dziś składane na tacę są przeznaczone na koszty związane z zamontowaniem mat grzewczych na ławki w naszym kościele (koszt całej inwestycji 40 tyś zł).
 11. Możemy w zakrystii nabywać opłatki na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z odnowieniem obrazu i tła MB Niepokalanej. Do nabycia są też świece Caritas symbol obecności Jezusa pośród nas. Akcja wspiera pomoc dzieciom.
 12. Można zgłaszać chorych z naszych rodzin, których odwiedzimy przed świętami w czwartek 21.XII
 13. Rodzice i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy w niedzielę 24.XII po Mszy św. o godz. 9:00.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodnik NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięcznik: Martyria, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci.
 15. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider