JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ZAPROSZENIE NA JUBILEUSZ
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2017.12.10 - II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne

 1. Witamy serdecznie wszystkich gości na terenie klasztoru i naszej parafii. Życzymy dobrego odpoczynku i miłego pobytu.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16.00.
 3. Rozpoczęliśmy czas Adwentu – oczekiwanie na przyjście Pana i nowy rok liturgiczny pod hasłem „Duch, który umacnia miłość” a zadaniem będzie odkrywanie Osoby Ducha Świętego oraz Jego darów. Zapraszamy w tygodniu na codzienne roraty o godz. 7:15 a dzieci i młodzież w środę i sobotę. Za udział w roratach dzieci otrzymują świąteczne naklejki. Pamiętajmy o lampionach a dzieci przynoszą jeszcze podpisane serduszka (wykonane własnoręcznie) wraz z dobrym postanowieniem aby potem wylosować osobę, która zabierze figurę Matki Bożej do domu na modlitwę do następnych rorat. Na koniec Adwentu serduszka udekorują choinkę przy żłóbku Pana Jezusa.
 4. Dziękujemy mieszkańcom Remieńkinia za sprzątanie kościoła. Następne sprzątanie 22.XII: prosimy mieszkańców Starego Folwarku.
 5. Dziękujemy ks. Dariuszowi Zalewskiemu za przeprowadzenie rekolekcji i przygotowanie nas duchowo na Święta. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.
 6. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie rekolekcji, kościoła, plebani i kuchni (organistce, kościelnemu). Panu Piotrowi Łaban z Sejn za renowację obrazu Matki Bożej i tym którzy mu pomagali, pracownikom Fundacji Wigry Pro i pozostałym ludziom dobrej woli za ofiary i dar serca.
 7. Dziękujemy tegorocznym Przyjaciołom św. Mikołaja: Rodzice i dzieci z Zespołu Szkół w Starym Folwarku, Punktu Przedszkolnego i Zerówki; Szkolne Koło Caritas w Starym Folwarku; ks. Łukasz Kordowski; Bank Rutka Tartak; p. Tomasz Zakrzewski; Bank mBank; Warta; p. Małgorzata Szulc (San Studio s.c. Szulc Trading Małgorzata Szulc; Hurtownia Javena; p. Wiesława Malinowska; Sklep sportowy ALP; Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym ‘Getsemani’; Osoby indywidualne (anonimowo). Wszystkim ofiarodawcom, a także Organizatorom starszym i młodszym, którzy się sporo napracowali – w imieniu św. Mikołaja – składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. Ofiary dziś składane przeznaczone są dla księdza rekolekcjonisty jako nasze podziękowanie za głoszone słowo.
 9. Za tydzień w niedzielę ofiary będą przeznaczone na fundusz remontowy - wydatki związane z zamontowaniem mat grzewczych na ławki w naszym kościele (koszt całej inwestycji 40 tyś zł).
 10. Możemy w zakrystii nabywać opłatki na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z odnowieniem obrazu i tła MB Niepokalanej. Pojawiają się opłatki w marketach nie poświęcone i nie wiadomo z jakiego źródła. Do nabycia są też świece Caritas symbol obecności Jezusa pośród nas. Akcja wspiera pomoc dzieciom.
 11. Można zgłaszać chorych z naszych rodzin, których odwiedzimy przed świętami.
 12. Rodzice i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy w niedzielę 24.XII po Mszy św. o godz. 9:00.
 13. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół i klasztor. W tym tygodniu wpłynęło 200 zł.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodnik Niedziela oraz Idziemy, miesięcznik: Martyria, Różaniec, Tak Rodzinie, Miłujcie się dla młodzieży, Anioł Stróż dla dzieci.
 15. Dzieci ze SP otrzymują „Ziarna” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider