JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2017.12.03 - I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne

 1. Witamy serdecznie wszystkich gości na terenie klasztoru i naszej parafii. Życzymy dobrego odpoczynku i miłego pobytu.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16:00.
 3. Zakończył się miesiąc listopad, szczególnej modlitwy za zmarłych. Dziękujemy za ofiary i wspólną modlitwę różańcową.
 4. Rozpoczęliśmy czas Adwentu – oczekiwanie na przyjście Pana i nowy rok liturgiczny pod hasłem „Duch który umacnia miłość” a zadaniem będzie odkrywanie Osoby Ducha Świętego oraz Jego darów. Zapraszamy w tygodniu na codzienne roraty o godz. 7:15 a dzieci i młodzież w środę i sobotę. Za udział w roratach dzieci będą otrzymywać świąteczne naklejki. Pamiętajmy o lampionach a dzieci przynoszą jeszcze podpisane serduszka (wykonane własnoręcznie) wraz z dobrym postanowieniem aby potem wylosować osobę, która zabierze figurę MB do domu na modlitwę do następnych rorat. Na koniec adwentu serduszka zawisną na choince przy żłóbku Pana Jezusa.
 5. Ofiary na tacę przeznaczone są dzisiaj na WSD Ełk. Dziękujemy za obecność ks. dk. Arkadiusza Gutowskiego. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki MB.
 6. We wtorek kolejne spotkanie biblijne z o. Jackiem. Najpierw msza św. o godz. 18.30 a potem spotkanie w Dużej Galerii.
 7. W czwartek zapraszamy o godz. 18:00 na nasze Nabożeństwo do MB Niepokalanej by modlić się za naszą parafię oraz w intencjach pielgrzymów i ofiarodawców. Tego dnia sprzątanie kościoła, prosimy mieszkańców Remieńkinia.
 8. W piątek i sobotę okazja do spowiedzi przed każdą mszą św. Nie odkładajmy spowiedzi. W tym dniu z racji odpustu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 9. Za tydzień w niedzielę ofiary będą przeznaczone dla księdza rekolekcjonisty jako nasze podziękowanie za głoszone słowo. W sobotę taca przeznaczona będzie na kościoły w potrzebie, szczególnie na wschodzie.
 10. Od dzisiaj możemy w zakrystii nabywać opłatki na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z odnowieniem obrazu i tła MB Niepokalanej.
 11. Można także kupić rozprowadzane przez Caritas świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca w cenie 6 zł, a duża (w formie kuli) 12 zł.
 12. W minionym tygodniu z udziałem przedstawicieli Rady Parafialnej odbyło się spotkanie z przedstawicielem Firmy KAMO, która zajmuje się różnymi systemami ogrzewania kościołów. W naszej świątyni po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie mat grzewczych na ławki, które są bezpieczne dla człowieka i elementów zabytkowych. Zostało podpisane zlecenie dla naszej parafii a termin realizacji to druga połowa stycznia. Koszt całej inwestycji wraz z montażem to 40 tyś zł. Po zainstalowaniu urządzeń będziemy mieli 10 miesięcy na spłacenie należności. (szczegóły na stronie www.kamo.com.pl)
 13. Można już zgłaszać chorych z naszych rodzin, których odwiedzimy przed świętami.
 14. Rodzice i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy w niedzielę 24.XII o godz. 11:00.
 15. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na Kościół i Klasztor. Od Ofiarodawców wpłynęło 500 zł.
 16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodnik Niedziela. oraz Idziemy, miesięcznik: Różaniec, Tak Rodzinie, Miłujcie się dla młodzieży, Anioł Stróż dla dzieci.
 17. Dzieci ze SP otrzymują „Ziarna” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider