417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
XXVIII Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza Suwałki – Wilno

Wielu z nas, młodszych i starszych, brało kiedyś udział w pieszej pielgrzymce. Chciałbym zachęcić wszystkich do udziału w wyjątkowej Międzynarodowej Pielgrzymce Pieszej z Suwałk do Wilna. Dlaczego Pielgrzymka ta jest wyjątkowa? W Polsce wszyscy pielgrzymują do Czarnej Madonny na Jasnej Górze a my idziemy do tej, co w Ostrej Świeci Bramie. Ważne jest również to, że na drogach Litwy, po której idziemy, można spotkać wyjątkowych ludzi - Polaków i Litwinów, którzy chcą się ubogacić wspólnym spotkaniem. Można przeżyć swoistą lekcję historii i odbyć prawdziwe rekolekcje w drodze. Zapraszam serdecznie do udziału w tej Pielgrzymce.

Rozpoczęcie Pielgrzymki

15 LIPCA 2018 r. - godz. 7.00 - Msza św. w Parafii Matki Bożej Miłosierdzia. W przeddzień o godz. 21.00 odprawimy Apel Maryjny. Do Suwałk trzeba dotrzeć 14 lipca, aby odebrać identyfikator i pakiet pielgrzyma. Wokół kościoła można rozbić namiot lub przenocować na korytarzu w domu parafialnym.

Zakończenie Pielgrzymki jest kilkustopniowe
  • 24 LIPCA 2018 r. - godz. 11.30 (czasu litewskiego) - uroczysta Msza św. przed cudownym obrazem Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie. Pielgrzymi, którzy zapisali się na powrót autokarem w tym dniu, wracają po południu do Suwałk lub Warszawy.
  • 25 LIPCA 2018 r. - dzień przeznaczony na zwiedzanie. Będą zorganizowane wycieczki po Wilnie i do różnych miejsc na Litwie.
  • 26 LIPCA 2018 r.  - rano po Mszy św. powrót autokarami do Polski. W Suwałkach będziemy około południa. Powrót nie jest obowiązkowy można pozostać w Wilnie.
Zapisy na pielgrzymkę:

W parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach - Salezjanie Księdza Bosko - do 14 lipca 2018 r.

Zapisać się można osobiście, przez Internet lub drogą korespondencyjną. Kartę zgłoszenia, jak również szczegółowe informacje można wydrukować ze strony internetowej pielgrzymki:

www.suwalki-wilno.salezjanie.pl

Wszystkich, którzy z różnych względów, nie będą mogli pielgrzymować fizycznie, zachęcamy do dokonywania zapisu na pielgrzymkę duchową. Nasze zaproszenie szczególnie kierujemy do osób doświadczających krzyża cierpienia: chorych, przykutych do szpitalnych łóżek, w podeszłym wieku, samotnych i opuszczonych, jeżeli pragniecie swoje cierpienie ofiarować za siebie i innych, poproście osoby sprawne, aby Was zapisały na szlak pielgrzymowania w duchowej łączności do naszej Matki Miłosierdzia. Tę duchową łączność, będziemy podtrzymywali na trasie poprzez codzienną modlitwą za Was i Wasze rodziny, podczas Apelu Maryjnego, jak również niosąc Wasze intencje przed Cudowny Obraz Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie. Wasza duchowa obecność na trasie pielgrzymki będzie wsparciem i umocnieniem dla zmierzających ku Ostrej Bramie pątników. Aby jak najlepiej przeżyć te rekolekcje w drodze, niezbędne jest Wasze duchowe wsparcie.

Kierownik Pielgrzymki
Ks. Tomasz Pełszyk SDB