Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow

"Nieskończone" Wystawa w Galerii Dużej Domu Królewskiego 11-30.06.2019

„Jak opisać niewidzialne? Jak pokazać niepojęte? Jak wyrazić nieograniczone, niezmierzone, niewidzialne?” (Jan z Damaszku)

Obrazy Niedzielnych Ewangelii maluję co tydzień. W każdą Niedzielę obraz pojawia się na Mszy dla dzieci w kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Warszawie. Ewangelię czytam wcześniej z zaciekawieniem ale  i z niepokojem, że „tym razem już się nie da”…

Dźwigam słowa i bałagan myśli. W tym brzemieniu (brzemienności?) z czasem pojawiają się przeczucia porządku (czasem się nie pojawiają). Są więc te obrazy bardziej śladem myśli, niż ilustracjami historii biblijnych. Są próbami docierania do istoty czytanych słów, notowanymi mową kompozycji prostych znaków plastycznych.

Na „małej drodze” to moje malowanie: temat Nieskończony a możliwości i środki mizerne – obrazy budowane są z tego, co mam pod ręką, z materiałów często nietrwałych i „niepoważnych” (stare obrazy, tektury, pudła, resztki farb z malowania ścian, farbki dzieci itp.), bez „przyzwoitego” własnego miejsca - na podłodze w salonie, bez czasu – często w nocy, czasem w pośpiechu, żeby zdążyć, bo Niedziela… (Pascha też w nocy była i w pośpiechu). Chrystusa nie potrafię „z głowy” malować, więc męża proszę, żeby pozował. Do trędowatego też pozował. Obrazy bez ram. Moje życie też bez ram, bez planu, w biegu, nie dokończone.

Staś, mój synek, zamyślił się kiedyś: „Świat jest nieskończony… To znaczy, że Pan Bóg ma w nim jeszcze duuuużo do zrobienia”.

Zapraszamy do Dużej Galerii Domu Królewskiego

 

KATARZYNA BUCHOLC (z d. KUŹNICKA)

W latach 1991 – 1996 studia na Wydziale Architektury Wnętrz, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1997 praca na macierzystym Wydziale. W 2009 obrona pracy doktorskiej „Miejsce i czas ciszy – wnętrza kontemplacyjne”. W latach 1998 – 2008 prowadzone prace badawcze dotyczące historycznych i współczesnych pustelni i pustelnictwa w Polsce. Prace własne to poszukiwania projektowe wyrażane w kompozycjach wnętrz, malarstwie, rysunku i fotografii. Mama trójki dzieci. Działa w Misji Św. Teresy wspomagając ją pracami projektowymi graficznymi i malarskimi.

E mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. 502815884

Podobne wpisy...

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; VI-IX: 19:00(X-V: 15:00)

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

WSZYSTKIE NABOŻEŃSTWA

..ciut statystyki..

  • Odsłon artykułów 917689
  • Zakładki 27

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze

 

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow