JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

Zaproszenie: Pielgrzymka do Izraela i Palestyny „Śladami Jezusa Chrystusa – dotknij oblicza Pana”

Termin: 19-26.11.2019
 Transport: samolot + autokar
 Noclegi: Hotele ***/**** pokoje 2-osobowe z łazienkami

 Cena: 1300 PLN + 840 USD

Program pielgrzymki:
1 dzień:
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Tel Awiwu. Transfer do hotelu w Betlejem (ok. 80 km). Zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Zwiedzanie Betlejem. Bazylika Narodzenia Pana Jezusa – kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie. Msza św. Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem – kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. 1 nocleg.
2 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie nawiedzenie kościoła Pater Noster (Ojcze Nasz), Kościoła Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogrodu Oliwnego (Getsemani) i Bazyliki Męki Pańskiej, Kościoła Grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Msza św. Spacer starym miastem pod Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. 2 nocleg.
3 dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej (ok. 130 km). Park Archeologiczny, krótki postój przy akwedukcie. Przejazd do Hajfy (ok. 50 km). Panorama na Ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Nawiedzenie Kościoła Stella Maris. Msza św. Przejazd do Nazaretu (ok. 40 km). Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania. Dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Przejazd do Kany Galilejskiej. Odnowa sakramentu małżeństwa. Przejazd do hotelu w okolicach Nazaretu. Obiadokolacja. 3 nocleg.
4 dzień:
Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabgha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – Dom św. Piotra i stara synagoga. Rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych dodatkowo płatny (ok. 20 USD) obiad z degustacja ryby św. Piotra. Przejazd na Górę Przemienienia Pańskiego – wjazd taksówkami na Górę Tabor. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja. Po kolacji wyjazd autokarem na wycieczkę „Jerozolima nocą”. Powrót do hotelu ok godz. 23:00. 4 nocleg.
5 dzień:
Śniadanie. Przejazd nad Morze Martwe. Plażowanie: kąpiele w Morzu Martwym, masaże w leczniczych błotach. Przejazd do Masady. Wjazd kolejką na wzgórze Masady. Zwiedzanie Masady, spacer po tym wyjątkowym miejscu – niezapomniane widoki i panoramy, a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Spacer po Pustyni Judzkiej. Msza św. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. 5 nocleg.
6 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Msza św. Czas wolny do dyspozycji grupy. Muzeum Holokaustu: Yad Vashem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. 6 nocleg.
7 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Betanii. Nawiedzenie domu Marii, Marty i Łazarza, grób Łazarza. Msza św. Przejazd do Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal. Dla chętnych wjazd kolejką gondolową na Górę Kuszenia. Spacer po półkach skalnych do Klasztoru Kuszenia. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa (Kacar El Jahud) odnowa sakramentu chrztu. Czas wolny do dyspozycji grupy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. 7 nocleg.
8 dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Tel Awiw. Przelot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

Uwaga:
Kolejność poszczególnych punktów programu może ulegać zmianie w zależności np. od warunków pogodowych, ograniczeń komunikacyjnych, sytuacji losowych.

Świadczenia:
• przelot samolotem Warszawa – Tel Awiw – Warszawa,
• na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem z dostępem do WIFI,
• polskojęzyczny przewodnik,
• duchowa opieka księdza,
• 7 noclegów w hotelach klasy 3* pokoje 2-osobowe z łazienką,
• 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
• realizacja programu religijnego i turystycznego,
• wszystkie bilety wstępów oraz: wjazd kolejką na twierdzę Masadę, wjazd kolejką na Górę Kuszenia, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, wjazd taksówkami na Górę Tabor, wieczorna wycieczka „Jerozolima nocą”,
• jedna butelka wody mineralnej w autobusie dla każdego w każdym dniu pobytu
• czapeczki, pamiątkowe zdjęcie grupowe, certyfikat pielgrzyma
• wszystkie napiwki dla kierowców, kelnerów,
• opłata za miejscowych przewodników,
• ubezpieczenie NNW i KL oraz BP wraz z opcją „chorób przewlekłych”

Dodatkowe opłaty:
• napoje (wino do posiłków), dodatkowy obiad z rybą św. Piotra
• prywatne wydatki,
• inne nie objęte programem,
• dopłata do pokoju jednoosobowego – 190 USD

Płatność:
I rata (bądź całość) w wysokości: 500 PLN płatna przy zapisie – najpóźniej do dnia 30.09.2019
II rata w wysokości 800 PLN płatna do dnia 15.10.2019
III rata w wysokości 840 USD płatana pilotowi po przylocie w hotelu

Dane bankowe:
Biuro Podróży Gold Tour sp. z o.o. ul. Batorego 12a 48-200 Prudnik
Płatność w PLN: 73 1140 2004 0000 3102 7788 5570

z dopiskiem: ZZS Imię i Nazwisko uczestnika

Organizatorem pielgrzymki jest: Biuro Podróży Gold Tour i Miesięcznik Diecezji Ełckiej „Martyria”

Kontakt i szczegóły:
Redakcja Martyrii, ul. 3-go Maja 10, Ełk
Ks. Krzysztof Zubrzycki, tel. 730383940
Pani Renata Różańska, tel. 662036042

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider