JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

Pielgrzymka do Ziemi Świętej: Jordania – Izrael 10-18.04.2018

 BP Estremadura zarej. pod nr 404 w ROT Marszałka Woj. Pomorskiego polisa AXA nr 00.900.456

z parafii: Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach ul. Kościuszki 58 W dniach 10-18.04.2018 r.

I DZIEŃ – 10.04.2018 (wt.)

Zbiorka na lotnisku w Warszawie na Okęciu o godz.19.30; Wylot o godz.22.55

II DZIEŃ – 11.04.2018 (śr.)

Godziny ranne 03.45 + 1 przylatujemy do Tel Avivu. Zależnie od godz. przylotu transfer z lotniska do hotelu w Betlejem/Jerozolima lub na granicę z Jordanią. Przejście granicy i przejazd do Petry, zwiedzanie, obiadokolacja, nocleg w Petrze.

III DZIEŃ – 12.04.2018 (czw.)

Po śniadaniu przejazd do Źródła Mojżesza (Skała Mojżesza). Następnie do Petry – starożytnej twierdzy Nabatejczyków ze słynnym Khazneh, wg tradycji skarbiec/grobowiec wykuty w czerwonym piaskowcu. A także ruiny amfiteatru i Królewskie Grobowce.
Przejazd na obiadokolację i nocleg w Petrze.

VI DZIEŃ – 13.04.2018 (piąt.)

Po śniadaniu przejazd na Górę Nebo (tradycyjne miejsce  śmierci Mojżesza). Msza św. Następnie przejazd do wytworni mozaik. Dalej do Madaby, gdzie w kościele św. Jerzego znajduje się najstarsza mozaika na świecie, złożona niegdyś z 2 milionów kawałków, wg tradycji przedstawia mapę Ziem Biblijnych. City Tour po Ammanie – dzisiejszej stolicy Jordanii. Przejazd do Izraela przez most Allenby Bridge. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

V DZIEŃ - 14.04.2018 (sob.)

Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy na Górę Oliwną, skąd rozpościera się przepiękna panorama Jerozolimy. Przejście do Kościoła Pater Noster, gdzie modlitwa ‘Ojcze Nasz’ wypisana jest w różnych językach świata. Udanie się do Kaplicy Dominus Flevit upamiętniającej wydarzenie, gdy na zboczach G. Oliwnej Jezus gorzko zapłakał nad losem Jerozolimy, a także Kościół Wniebowzięcia NMP. Spacer drogą Niedzieli Palmowej do Ogrodu Oliwnego (Ogrodu Getsemani) i Kościoła Konania Pana Jezusa (Kościoła Wszystkich Narodów), Msza św.

Przejazd do jednego ze sklepów z dewocjonaliami, wspierającego Chrześcijan w Betlejem. Następnie wizyta w najstarszym kościele na świecie – Bazylice Narodzenia Pańskiego oraz Grocie Jeremiasza. Udanie się do Groty Mlecznej oraz na Pola Pasterzy. Msza św.

Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

VI DZIEŃ – 15.04.2018 (niedz.)

Po śniadaniu przejazd do Cezarei Nadmorskiej, gdzie oglądać można starożytny akwedukt i amfiteatr. Następnie do Hajfy na Górę Karmel do Kościoła Stella Maris i do Groty Eliasza.  Udanie się do Nazaretu do Kościoła św. Józefa i Bazyliki Zwiastowania NMP.

Przejazd do Kany Galilejskiej do kościoła franciszkańskiego (odnowienie ślubów małżeńskich). Msza św.

Obiadokolacja i nocleg w Nazaret/Tyberiadzie.

VII DZIEŃ – 16.04.2018 (poniedz.)

Po śniadaniu przejazd nad Jezioro Galilejskie na Górę Ośmiu Błogosławieństw. Msza św.

Następnie do Tabgha – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Dalej przejazd do Kafarnaum, gdzie mieszkał św. Piotra i nauczał Chrystus. Przepłynięcie J. Genezaret łodzią. Czas wolny na spożycie ‘Ryby św. Piotra’.

Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

VIII DZIEŃ – 17.04.2018 (wt.)

Po śniadaniu przejazd na Stare Miasto,  Brama św. Szczepana przejście na Stare Miasto do Kościoła św. Anny oraz pod łuk Ecce Homo. Następnie ulicami Starej Jerozolimy oraz Via Dolorosa (Droga Krzyżowa), wyjście do Bazyliki Grobu Pańskiego (Golgota, Kamień Namaszczenia, Grób Pański). Udanie się na G. Syjon do Opactwa Zaśnięcia NMP, Grobu Dawida oraz Wieczernika. Przejście bizantyjskim Cardo pod Ścianę Płaczu – najświętsze miejsce judaizmu.

Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

XI DZIEŃ – 18.04.2018 (śr.)

Ok.01.00 wyjazd na lotnisko w Tel Avivie, wylot o godz.05.05. Przylot do Warszawy o godz.08.05

Uwaga!

 • Linie lotnicze zastrzegają sobie, że w sytuacji, gdy drastycznie wzrosną ceny paliw, linie będą musiały wprowadzić dodatkową opłatę paliwową.
 • program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Cena skalkulowana przy kursie $ do 3,70 zł/$. Jeśli kurs wzrośnie, cena może ulec podwyższeniu.

IL OSOB

25-29

30-34

35-39

40-44

CENA

4350 zł+ $ 160

4190 zł + $ 160

4080 zł + $ 140

3990 zł + $ 140

- dopłata do pokoju 1-osobowego 220 $

CENA ZAWIERA:

 • Przeloty samolotem na trasie Warszawa – Tel Aviv/ – W-wa, opłaty lotniskowe
 • 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2 i 3 osobowe)
 • Zakwaterowanie z wyżywieniem HB (śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem)
 • Autokar w Jordanii oraz Izraelu.
 • Ubezpieczenie KL , NNW, bagażu
 • Opiekę kapłana, opiekę przewodników,
 • Napiwki, opłaty graniczne w Izraelu, Jordanii ,
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz rejs łodzią po J. Genezaret
 • Opłatę na fundusz gwarancyjny ok.15 pln od osoby

 CENA NIE ZAWIERA:

 • Transferów z/do na lotnisko w W-wie, ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • Napojów do kolacji,
 • Ryby św.Piotra-ok.20 $

Bliższe informacje i zapisy pod tel. 87 566 39 37  lub 602 631 234.

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider