Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Zaproszenie na Dożynki Diecezjalne - Lipsk 2022

Zaproszenie na Dożynki Diecezjalne - Lipsk 2022

Do Duszpasterzy, Rolników i wszystkich Wiernych z Diecezji Ełckiej

Po zakończeniu wszystkich najważniejszych prac polowych i zebraniu plonów, a głównie plonu zbóż, nadchodzi czas na świętowanie i uroczyste dziękczynienie Bogu za dary ziemi i owoce ciężkiej pracy rąk rolnika. Tradycyjnie Dożynki są największym w roku świętem gospodarski rolników, ogrodników i sadowników, będącym ukoronowaniem ich całorocznego trudu.

Diecezjalne Dożynki, pod hasłem Z Maryją, Królową Pokoju, dziękujemy Bogu za plony i pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego, w tym roku, odbędą się w dniu 3 września (sobota) 2022r., w Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Lipsku.

W imieniu Duszpasterstwa Rolników Diecezji Ełckiej, serdecznie zapraszamy naszych Rolników, ich Duszpasterzy i wszystkich Wiernych, którzy doceniają ciężką pracę na roli,  do wspólnej modlitwy, radowania się i zabawy. Uroczystości dożynkowe przebiegać będą  według następującego porządku:

PROGRAM DOŻYNEK 

 • godz. 10.30 – prezentacja wieńców dożynkowych przy kościele parafialnym w Lipsku;
 • godz. 10.50 – procesja na Plac Celebry;
 • godz. 11.00 – Msza św. dożynkowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego
 • po Mszy św.:
  – agapa; dzielenie się chlebem z tegorocznych plonów;
  – ogłoszenie werdyktu Komisji oceniającej wieńce;
 • godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji Rolników;
 • godz. 15.30 – Festyn Dożynkowy.

Wieńce dożynkowe będą oceniane w następujących kategoriach: wieniec tradycyjny (korona zamknięta), wieniec z elementami kultu religijnego, wieniec nowoczesny (uwzględniający współczesne trendy). W załączniku znajduje się regulamin konkursu na najpiękniejszy wieniec.

Przewielebnych Księży Dziekanów prosimy o zorganizowanie darów ołtarza, które zostaną  przekazane naszemu Wyższemu Seminarium Duchownemu w Ełku. Za zrozumienie i pomoc serdecznie dziękujemy w imieniu Wspólnoty Seminaryjnej.

Przekazując słowa najwyższego szacunku i uznania wraz z podziękowaniem za rolniczy trud, w imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich Rolników i ich Duszpasterzy do udziału w tegorocznych Dożynkach Diecezji Ełckiej. 

Ks. Jacek Uchan
dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

Podobne wpisy...

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; X-V: 15:00(VI-IX: 19:00)

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

WSZYSTKIE NABOŻEŃSTWA

..ciut statystyki..

 • Odsłon artykułów 851660
 • Zakładki 27

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze

 

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow