417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
XXX Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę A.D. 2022

„Odmawiajcie Różaniec”

Szczęść Boże drodzy Pielgrzymi!!!!

Rok temu udało nam się wrócić na pielgrzymi szlak. Było nas trochę mniej niż zwykle, ale udało nam się dotrzeć do tronu Jasnogórskiej Pani z modlitwą na ustach.

W tym roku pragniemy ponownie wyruszyć na szlak Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. To będzie wyjątkowa pielgrzymka, bowiem wyruszymy na nią już poraz trzydziesty. Jubileusz zobowiązuje zawsze do wdzięczności. Zapraszam zatem każdego i każdą z Was do uczestnictwa w jubileuszowej XXX EPP na Jasną Górę. Wybierzmy się ochoczo, by Panu Jezusowi oraz Jego Przenajświętszej Matce podziękować za każdą otrzymaną łaskę, a wsposób szczególny za łaskę życia i łaskę Odkupienia.

Informacje organizacyjne:

W tym roku również wyruszymy wspólnie z Ełku w dwóch grupach.

• W skład I Grupy wchodzą dotychczasowe grupy: Suwałki - Augustów - Jaćwingowie Ełk. Wszelkie sprawy organizacyjne i zapisy prowadzą kapłani: Suwałki - x. Piotr Swędrowski; Augustów - x. Eryk Szamatowicz i x. Przemysław Pastewski; Ełk - x. Piotr Paliwoda i x. Adrian Sadowki.
  • W skład II Grupy wchodzą dotychczasowe grupy: Sambia - Jaćwież Giżycko - Galindia Pisz. Wszelkie sprawy organizacyjne i zapisy prowadzą: Sambia - x. Tadeusz Korosteński; Jaćwież Giżycko – x. Wojciech Kondratowicz; Galindia Pisz - x. Cezary Kościuk.

Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze pokutnym.
Są to “rekolekcje w drodze”. Cechuje je duch modlitwy, miłości chrześcijańskiej, mężne znoszenie trudów i przestrzeganie regulaminu. Nie może w niej zabraknąć młodzieńczego entuzjazmu pogody ducha, uśmiechu
i radości.  Pielgrzymka wyrusza z Ełku 28 lipca (środa), natomiast wejście na Jasną Górę przewidziane jest 11 sierpnia (środa) ok. godz. 10.30. Noclegi planowane są w miejscowościach: Biała Piska, Zabiele, Dąbrówka, Sypniewo, Maków Mazowiecki, Winnica, Kazuń Polski, Kampinos, Jesionka, Głuchów, Będków, Woźniki, Wola Blakowa, Mykanów, Jasna Góra.

Podstawowe zasady z regulaminu:

• obowiązkowym wyposażeniem jest namiot, niezbędnik, a także jakieś osobiste naczynie do korzystania z kuchni polowej
  • w pielgrzymce mogą wziąć udział osoby od 16 roku życia(nie dotyczy to udziału całych rodzin)
  • zapisy na Pielgrzymkę ruszają 1 lipca
  • koszt tegorocznej pielgrzymki wynosi 300 zł. od osoby

Wyjście pielgrzymki nastąpi dnia 28 VII 2022 r. z Ełku.

Przy zapisie na pielgrzymkę u Księdza Przewodnika lub Księdza Proboszcza trzeba podać: nazwisko i imię uczestnika, pesel,  wiek, parafię, dokładny adres, nazwisko opiekuna w przypadku osoby niepełnoletniej oraz zgodę rodziców na samodzielny udział w pielgrzymce (16-18 lat), numer telefonu kontaktowego, uiścić opłatę zaliczkową (100 zł). Całkowity koszt tegorocznej Pielgrzymki wynosi 300 zł. Jeżeli na pielgrzymkę wybiera się rodzina, opłatę pobiera się tylko od dorosłych i od jednego dziecka. Listę pielgrzymów oraz kwotę wpisowego należy przekazać do swojego Przewodnika.

Księża Proboszczowie otrzymają plakaty od Księży Przewodników, na których zostaną zamieszczone informacje usprawniające zapisy, organizację grupy i jej wymarsz.

Podstawowe wiadomości są umieszczone na stronie internetowej: https://pielgrzymka.elk.pl oraz facebook.com/EPP.2011. We wszystkich sprawach dotyczących pielgrzymek na Jasną Górę można zwracać się także do kierownika – ks. Łukasza Kordowskiego (ul. Ełcka 17, 12-250 Orzysz; tel. 516-237-040; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Szczęść Boże!

Ks. Łukasz Kordowski
Referat Duszpasterstwa Pielgrzymkowego Diecezji Ełckiej

Ps.

Zapraszamy wszystkich wiernych oraz pielgrzymów poprzednich pielgrzymek, którzy nie będą mogli pójść w tym roku, aby dołączyli do XXX EPP i przyjechali do Częstochowy na dzień wejścia w dniu 11 VIII 2022, w ramach wyjazdu zorganizowanego przez parafię bądź dekanat. Można przyjechać bezpośrednio do Częstochowy albo uczestniczyć w ostatnim dniu wędrówki pieszej. Oto program tego dnia (11 VIII – środa):

• 5.00 – wyjście z Mykanowa spod kościoła – ( do Częstochowy 18 km.)
  • 7.15 – wyjście z odpoczynku w Lubojni spod kościoła – (do Częstochowy 11 km.)
  • 10.30 – przywitanie pielgrzymki przed szczytem Jasnej Góry
  • 11.00 – msza św. w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej
  • 12.30 – 20.30 – czas do własnego zagospodarowania w Częstochowie
  • 21.00 – Apel Jasnogórski