Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
XXIX Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę A.D. 2021

XXIX Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę A.D. 2021

„Otoczmy troską każde życie”

Szczęść Boże drodzy Pielgrzymi!!!!

Rok temu smutno pielgrzymowało się bez Was, dlatego pragnę poinformować, iż w tym roku jest możliwość wybrania się na Ełcką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

Jestem zmuszony dokonać kilku zmian i chcę w tym miejscu, a także na internetowej stronie pielgrzymkowej oraz diecezjalnej, o tym poinformować.

Z powodu różnych uwarunkowań prawnych i nieustannie zmieniającej się sytuacji w naszym kraju podjęliśmy następujące ustalenia:

1. W tym roku z terenów naszej diecezji wyruszą dwie niezależne od siebie Pielgrzymki

– XXIX Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę wyruszy pod hasłem: “Otoczmy troska każde życie”. W jej skład wchodzą dotychczasowe grupy: Suwałki – Augustów – Jaćwingowie Ełk.
Wszelkie sprawy organizacyjne i zapisy prowadzą kapłani: Suwałki – x. Piotr Swędrowski; Augustów – x. Eryk Szamatowicz; Ełk – x. Piotr Paliwoda i x. Adrian Sadowski.
Kierownikiem tejże pielgrzymki jest x. Łukasz Kordowski

– Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę II wyruszy pod hasłem: “Otoczmy troską każde życie”.
W jej skład wchodzą dotychczasowe grupy: Sambia – Jaćwież Giżycko – Galindia Pisz. Wszelkie sprawy organizacyjne i zapisy prowadzą: Sambia – x. Tadeusz Korosteński; Jaćwież Giżycko – x. Wojciech Kondratowicz; Galindia Pisz – x. Cezary Kościuk.
Kierownikiem tejże pielgrzymki jest x. Karol Czaplicki.

Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze pokutnym. Są to “rekolekcje w drodze”. Cechuje je duch modlitwy, miłości chrześcijańskiej, mężne znoszenie trudów i przestrzeganie regulaminu. Nie może w niej zabraknąć młodzieńczego entuzjazmu pogody ducha, uśmiechu i radości. Pielgrzymka wyrusza z Ełku 28 lipca (środa), natomiast wejście na Jasną Górę przewidziane jest 11 sierpnia (środa) ok. godz. 10.30. Noclegi planowane są w miejscowościach: Biała Piska, Zabiele, Dąbrówka, Sypniewo, Maków Mazowiecki, Winnica, Kazuń Polski, Kampinos, Jesionka, Głuchów, Będków, Woźniki, Wola Blakowa, Mykanów, Jasna Góra.

2. Zmiany w regulaminie:

  • obowiązkowym wyposażeniem jest namiot, niezbędnik, a także jakieś osobiste naczynie do korzystania z kuchni polowej
  • w pielgrzymce mogą wziąć udział osoby od 16 roku życia(nie dotyczy to udziału całych rodzin)
  • nie może mieć miejsca tzw. “pielgrzymowanie dojazdowe” na weekend czy kilka dni; bierzmy udział w całości pielgrzymowania, ale istnieje możliwość dołączenie po trasie w dwóch wyznaczonych miejscach: 1 VIII w Sypniewie oraz 5 VIII w Niepokalanowie
  • zapisy na Pielgrzymkę ruszą 1 lipca; ilość miejsc jest ograniczona; liczy się kolejność zgłoszeń
  • koszt tegorocznej pielgrzymki wynosi 300 zł. od osoby

3. Wyjście obu pielgrzymek nastąpi dnia 28.VII.2021 r. z Ełku.

4. Ze względu na szybko zmieniającą się sytuację dotyczącą regulacji prawnych mogą nastąpić zmiany w niektórych w/w punktach - informacje będą podawane na bieżąco.

Przy zapisie na pielgrzymkę u Księdza Przewodnika lub Księdza Proboszcza trzeba podać: nazwisko i imię uczestnika, pesel,  wiek, parafię, dokładny adres, nazwisko opiekuna w przypadku osoby niepełnoletniej oraz zgodę rodziców na samodzielny udział w pielgrzymce (16-18 lat), numer telefonu kontaktowego, uiścić opłatę zaliczkową(100zł). Całkowity koszt tegorocznej Pielgrzymki wynosi 300 zł. Jeżeli na pielgrzymkę wybiera się rodzina, opłatę pobiera się tylko od dorosłych i od jednego dziecka. Listę pielgrzymów oraz kwotę wpisowego należy przekazać do swojego Przewodnika.

Księża Proboszczowie otrzymają plakaty od Księży Przewodników, na których zostaną zamieszczone informacje usprawniające zapisy, organizację grupy i jej wymarsz. Podstawowe wiadomości są umieszczone na stronie internetowej: www.pielgrzymka.elk.pl oraz www.facebook.com/EPP.2011. We wszystkich sprawach dotyczących pielgrzymek na Jasną Górę można zwracać się do  ich  kierowników – ks. Łukasza Kordowskiego (ul. Ełcka 17, 12-250 Orzysz; tel.  516-237-040; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) oraz ks. Karol Czaplicki (ul. Pionierska 14a, 11-500 Giżycko; tel. 602-693-605; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Szczęść Boże!

Ks. Łukasz Kordowski
Referat Duszpasterstwa Pielgrzymkowego Diecezji Ełckiej

Ps.

Zapraszamy wszystkich wiernych oraz pielgrzymów poprzednich pielgrzymek, którzy nie będą mogli pójść w tym roku, aby dołączyli do XXIX EPP  i przyjechali do Częstochowy na dzień wejścia w dniu 11 VIII 2021, w ramach wyjazdu zorganizowanego przez parafię bądź  dekanat.  Można przyjechać bezpośrednio do Częstochowy albo uczestniczyć w ostatnim dniu wędrówki pieszej. Oto program tego dnia (11 VIII – środa):

5.00 – wyjście z Mykanowa spod kościoła – ( do Częstochowy 18 km.)

7.15 – wyjście z odpoczynku w Lubojni spod kościoła – (do Częstochowy 11 km.)

10.30 – przywitanie pielgrzymki przed szczytem Jasnej Góry

11.00 – msza św. w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej

12.30 – 20.30 – czas do własnego zagospodarowania w Częstochowie

21.00 – Apel Jasnogórski

21.30 – Droga Krzyżowa na wałach Jasnej Góry (prosimy o wzięcie lampionu)

23.00 – powrót do swoich parafii

Podobne wpisy...

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; VI-IX: 19:00(X-V: 15:00)

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

WSZYSTKIE NABOŻEŃSTWA

..ciut statystyki..

  • Odsłon artykułów 917761
  • Zakładki 27

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze

 

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow