Wilno: spotkanie młodzieży z papieżem Franciszkiem

Już we wrześniu Ojciec Święty Franciszek odwiedzi Kraje Bałtyckie. Podczas pobytu na Litwie spotka się także z młodzieżą.

22 września po południu planowane jest spotkanie papieża z młodzieżą, na placu katedralnym w Wilnie, w samym centrum miasta. Organizatorzy przygotowują ok. 20 tys. miejsc na placu a pozostałe w sektorach przed telebimami znajdującymi w Alei Giedymina jak i w innych dalszych miejscach.

Spotkaniu z młodzieżą towarzyszyć będzie słynny obraz Jezusa Miłosiernego, który zostanie przyniesiony z pobliskiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia w kościele św. Trójcy. Jest to oryginalny obraz namalowany w Wilnie przez Eugeniusza Kazimirowskiego w 1934 r. wedle wskazań s. Faustyny. To właśnie w Wilnie miały miejsce niemal wszystkie objawienia s. Faustyny i to tutaj został napisany „Dzienniczek”. My również chcemy być częścią tego spotkania! Mamy wyjątkową okazję aby spotkać się i modlić wraz z Następcą Świętego Piotra.

Zapraszamy do wspólnego wyjazdu do Wilna! Odbędzie się on 22 września.  Wyjazd w godzinach porannych. Powrót przewidziany jest po zakończeniu spotkania.  Koszt przejazdu autokarem to 50 zł. Zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przyjmujemy do końca sierpnia.

Autokar wyrusza z Ełku.  Zapraszamy młodych również z poza Ełku do uczestnictwa w pielgrzymce. Liczba miejsc ograniczona!

UWAGA! Wszystkie grupy, które zbiorą się na wyjazd poza Ełkiem mają OBOWIĄZEK zgłoszenia do Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży.

Do zobaczenia w Wilnie!

Wilno z Franciszkiem 768x1086