Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow

Sługa Boży ks. Kazimierz Hamerszmit

Sługa Boży ks. Kazimierz Hamerszmit

ŻYCIORYS SŁUGI BOŻEGO KS. KAZIMIERZA HAMERSZMITA

Sługa Boży Ks. Kazimierz Aleksander Hamerszmit, ur. 12.02.1916 r. we wsi Kołaki Kościelne k/Zambrowa. Święcenia kapłańskie przyjął w Łomży 30.04.1939 roku. W latach 1940-1945 przeżył jako więzień hitlerowskich obozów koncentracyjnych między innymi w Dachau. Po wojnie posługę duszpasterską pełnił jako wikariusz i proboszcz w parafiach w Grajewie, Augustowie, Ostrołęce, Łomży i Suwałkach. W latach 1965 - 1986 był administratorem i proboszczem parafii św. Aleksandra w Suwałkach. Zmarł 5.02.1996 roku w Suwałkach w opinii świętości. W lokalnym środowisku cieszył się wielkim szacunkiem postrzegany jako człowiek dobroci i życzliwości. Jego gorliwość apostolska przejawiała się między innymi w ogromnym zaangażowaniu w głoszeniu Słowa Bożego, umiłowaniu konfesjonału, katechizowanie dzieci i młodzieży, a także trosce o biednych, chorych i ludzi w podeszłym wieku.

Dnia 5.02.2017 roku w Suwałkach Biskup Ełcki J.E.Bp Jerzy Mazur ustanowił diecezjalny trybunał procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Ks. Kazimierza Hamerszmita.

MODLITWA O BEATYFIKACJĘ KS. KAZIMIERZA HAMERSZMITA

Boże, pełen dobroci i miłosierdzia, Ty w osobie Jezusa Chrystusa dałeś wszystkim ludziom na ziemi najwspanialszy wzór życia w miłości. Twój sługa Ksiądz Kazimierz Hamerszmit żył miłością i ukazał swoim życiem, że komunia z Tobą objawia się poprzez trwanie w łasce uświęcającej, spełnienie w cichości dobrych uczynków i zgadzanie się z Twoją wolą, nawet w chwilach upokorzenia i cierpienia. Dla większej chwały Twojego majestatu i dla mojego duchowego pożytku, za jego wstawiennictwem udziel mi łaski ......, o którą Cię pokornie proszę. Spraw, aby dostąpił on chwały ołtarzy. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

(Imprimatur - Biskup Ełcki, bp Jerzy Mazur; Nr 27/2017)


Wiadomości o otrzymanych łaskach prosimy zgłaszać do: Ełcka Kuria Diecezjalna, 19-300 Ełk, Pl. Katedralny 1.

Podobne wpisy...

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; X-V: 15:00(VI-IX: 19:00)

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

WSZYSTKIE NABOŻEŃSTWA

..ciut statystyki..

  • Odsłon artykułów 868680
  • Zakładki 27

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze

 

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow