Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Komunikat Biskupa Ełckiego dotyczący pomocy Ukrainie

Komunikat Biskupa Ełckiego dotyczący pomocy Ukrainie

Drodzy Diecezjanie, Czcigodni Duszpasterze,

Z ogromnym niepokojem patrzymy na niszczące wojenne działania na terenie Ukrainy. Jako Wspólnota ludzi wierzących nie ustajemy w modlitwach do Boga o pokój w sercach i na Ukrainie. Wyrażamy naszą solidarność z Narodem Ukraińskim i zapewniamy ich o naszej bliskości i jedności.

Wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem chcemy przeżyć zbliżającą się Środę Popielcową, jako dzień postu i modlitwy w intencjach pokoju, zaś w odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego w ten dzień jako Kościół w Polsce będziemy mieli możliwość przyjść z materialną pomocą naszym Braciom ofiarami do puszek. Za pośrednictwem Caritas Polska zostaną one przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy

Już dziś jednak stajemy przed wyzwaniem wsparcia i przyjęcia w naszych wspólnotach uchodźców z Ukrainy. Pierwsi potrzebujący zostali już przyjęci przez Caritas Diecezji Ełckiej. Zwracam się z ogromną prośbą do naszych wspólnot parafialnych, byśmy wychodząc na przeciw pojawiającym się potrzebom, współpracowali z lokalnymi samorządami i przygotowali się do przyjęcia uchodźców tam, gdzie to będzie możliwe, zarówno w budynkach parafialnych, jak i domach naszych wiernych. Oprócz przestrzeni lokalowej potrzebne będą artykuły żywnościowe i sanitarne. Organizujmy się, by pomoc była jak najbardziej efektywna.

Caritas Diecezji Ełckiej koordynuje działania informacyjne i pomocowe oraz pomaga rozlokować przybywających uchodźców.

Dane kontaktowe:

Caritas Diecezji Ełckiej:

Adres: 
ul. ks. prał. Mariana Szczęsnego 1, 19-300 Ełk
Telefon: +48 87 441 70 00 lub +48 87 6290260
Fax: +48 87 441 70 59
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o wpłaty na konto Caritas Diecezji Ełckiej:
29 1020 4724 0000 3302 0027 2369 (PKO BP S.A. O/Ełk), z dopiskiem „Ukraina”.

Dobremu Bogu i Najświętszej Maryi Pannie, Patronce naszej Diecezji, zawierzam losy naszych Narodów.

+ Jerzy Mazur
Biskup Ełcki

Ełk, 25 lutego 2022 roku

Podobne wpisy...

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; VI-IX: 19:00(X-V: 15:00)

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

WSZYSTKIE NABOŻEŃSTWA

..ciut statystyki..

  • Odsłon artykułów 917742
  • Zakładki 27

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze

 

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow