Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Featured

Informacje o XXXII Ełckiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę A.D. 2024 „Ja jestem z wami”

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Drodzy Pielgrzymi!!!

W tym roku pragniemy ponownie wyruszyć na szlak Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Zapraszam zatem każdego i każdą z Was do uczestnictwa w XXXII EPP na Jasną Górę. Wybierzmy się ochoczo, by Panu Jezusowi oraz Jego Przenajświętszej Matce podziękować za każdą otrzymaną łaskę. Przeżywając w tym roku Kongres Eucharystyczny Diecezji Ełckiej dziękujmy w sposób szczególny za to, że Pan Jezus jest realnie obecny pośród nas pod postacią chleba i wina.

Informacje organizacyjne:

W tym roku będzie możliwość wyruszenia grupy pielgrzymkowej ze swojego miasta, pod warunkiem że liczba uczestników przekroczy 30 osób. Jeżeli grupy z poszczególnych rejonów będą mniej liczne, wtedy przyjmiemy rozwiązania wypracowane w ubiegłych latach:

 1. W skład I Grupy wchodzą dotychczasowe grupy: Suwałki – Augustów – Jaćwingowie Ełk. Wszelkie sprawy organizacyjne i zapisy prowadzą kapłani:
  Suwałki – x. Piotr Swędrowski;
  Augustów – x. Przemysław Pastewski;
  Ełk – x. Kamil Wielgat.
 2. W skład II Grupy wchodzą dotychczasowe grupy: Sambia – Jaćwież Giżycko – Galindia Pisz. Wszelkie sprawy organizacyjne i zapisy prowadzą:
  Sambia – x. Tadeusz Korosteński;
  Jaćwież Giżycko – x. Łukasz Kalinowski;
  Galindia Pisz – x. Bartłomiej Chrulski.

Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze pokutnym. Są to „rekolekcje w drodze”. Cechuje je duch modlitwy, miłości chrześcijańskiej, mężne znoszenie trudów i przestrzeganie regulaminu. Nie może w niej zabraknąć młodzieńczego entuzjazmu pogody ducha, uśmiechu i radości. Pielgrzymka wyrusza z Ełku 28 lipca (niedziela), natomiast wejście na Jasną Górę przewidziane jest 11 sierpnia (niedziela) ok. godz. 10:30. Noclegi planowane są w miejscowościach: Biała Piska, Zabiele, Dąbrówka, Sypniewo, Maków Mazowiecki, Winnica, Kazuń Polski, Kampinos, Jesionka, Głuchów, Będków, Woźniki, Wola Blakowa, Mykanów, Jasna Góra.

Podstawowe zasady z regulaminu:

 • obowiązkowym wyposażeniem jest niezbędnik, płaszcz od deszczu, dobrze rozchodzone buty (najlepiej dwie pary), a także jakieś osobiste naczynie do korzystania z kuchni polowej
 • w pielgrzymce mogą wziąć udział osoby od 16 roku życia (nie dotyczy to udziału całych rodzin)
 • zapisy na Pielgrzymkę ruszają 1 lipca.
 • koszt tegorocznej pielgrzymki wynosi 300 zł. od osoby

Wyjście pielgrzymki nastąpi dnia 28.VII.2024 r. z Ełku po Mszy Świętej sprawowanej w katedrze ełckiej o godz. 6:00.

Przy zapisie na pielgrzymkę u Księdza Przewodnika lub Księdza Proboszcza trzeba podać: nazwisko i imię uczestnika, pesel, wiek, parafię, dokładny adres, nazwisko opiekuna w przypadku osoby niepełnoletniej oraz zgodę rodziców na samodzielny udział w pielgrzymce (16 – 18 lat), numer telefonu kontaktowego, uiścić opłatę zaliczkową (100 zł). Całkowity koszt tegorocznej Pielgrzymki wynosi 300 zł. Jeżeli na pielgrzymkę wybiera się rodzina, opłatę pobiera się tylko od dorosłych i od jednego dziecka. Listę pielgrzymów oraz kwotę wpisowego należy przekazać do swojego Przewodnika.

Księża Proboszczowie otrzymają plakaty od Księży Przewodników, na których zostaną zamieszczone informacje usprawniające zapisy, organizację grupy i jej wymarsz. Podstawowe wiadomości są umieszczone na stronie internetowej: https://pielgrzymka.elk.pl oraz www.facebook.com/EPP.2011. We wszystkich sprawach dotyczących pielgrzymek na Jasną Górę można zwracać się także do kierownikaks. Łukasza Kordowskiego (ul. Ełcka 17, 12-250 Orzysz; tel. 516-237-040; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Szczęść Boże!

Ks. Łukasz Kordowski
Referat Duszpasterstwa Pielgrzymkowego Diecezji Ełckiej

PS.
Zapraszamy wszystkich wiernych oraz pielgrzymów poprzednich pielgrzymek, którzy nie będą mogli pójść w tym roku, aby dołączyli do XXXII EPP i przyjechali do Częstochowy na dzień wejścia w dniu 11 VIII 2023, w ramach wyjazdu zorganizowanego przez parafię bądź dekanat. Można przyjechać bezpośrednio do Częstochowy albo uczestniczyć w ostatnim dniu wędrówki pieszej. Oto program tego dnia (11 VIII – niedziela):

 • 5:00 – wyjście z Mykanowa spod kościoła – ( do Częstochowy 18 km.)
 • 7:15 – wyjście z odpoczynku w Lubojni spod kościoła – (do Częstochowy 11 km.)
 • 10:30 – przywitanie pielgrzymki przed szczytem Jasnej Góry
 • 11:00 – msza św. w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej
 • 12:30 – 20.30 – czas do własnego zagospodarowania w Częstochowie
 • 21:00 – Apel Jasnogórski
 • 21:30 – Droga Krzyżowa na wałach Jasnej Góry (prosimy o wzięcie lampionu)
 • 23:00 – powrót do swoich parafii

Świadectwo Martyny z Augustowa

Pielgrzymka jest dla mnie czasem spotkania z Panem Bogiem w drugim człowieku. Takim namacalnym - bo dobro przelewa się tam między palcami. Otwartość serc - zarówno Braci i Sióstr pielgrzymkowych na siebie nawzajem, jak i ludzi, których spotykamy na drodze. Ludzi, którzy bez żadnych barier przyjmują nas codziennie do swych domów. Którzy ze łzami w oczach machają nam z okien. Którzy dzielą się wszystkim co mają, nawet, gdy mają niewiele. Tu zawsze przychodzi mi na myśl jeden z postojów, gdzie Rodzina, która żyje bardzo skromnie (nawet bez współczesnych udogodnień sanitarnych), od wielu lat przyjmuje nas jak szczególnych gości. I dzieli się z całego szczerego serca tym co ma - domowymi przetworami, przepysznym smalczykiem, ciachem domowej roboty. W ubiegłym roku Seniorka tej rodziny w rozmowie powiedziała nam - „Wiecie, bo my Was traktujemy jak wysłanników Maryi. To tak, jakbyśmy ją tutaj gościli”. W drodze zbieramy intencje, omadlamy je i niesiemy do naszej Matki Jasnogórskiej.

Mam głębokie poczucie, że każdy powinien przynajmniej raz doświadczyć czym jest Wspólnota Pielgrzymkowa. I albo wciągniesz się tak jak ja i będziesz co roku kombinować jak tu ogarnąć by móc być. Albo jednorazowo pozostawi jakiś ślad - bo jestem przekonana, że w sercu każdego coś ten czas zmienia.

Podobne wpisy...

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; VI-IX: 19:00(X-V: 15:00)

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

WSZYSTKIE NABOŻEŃSTWA

..ciut statystyki..

 • Odsłon artykułów 917676
 • Zakładki 27

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze

 

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow