Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
2022 Jesień - rekolekcje
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Błog. Marianna Biernacka oręduje za nami – Diecezjalne Spotkanie Teściowych w Lipsku

Błog. Marianna Biernacka oręduje za nami – Diecezjalne Spotkanie Teściowych w Lipsku

Diecezjalne Spotkanie Teściowych odbędzie się 14 lipca 2018 r. w sanktuarium Matki Bożej Bazylianki w Lipsku nad Biebrza, skąd pochodzi szczególna teściowa – bł. Marianna Biernacka. Bp Jerzy Mazur, biskup ełcki zaprasza na Mszę św. odpustową.

Do udziału w tym wyjątkowym dniu zapraszamy synowe, teściowe oraz kobiety oczekujące potomstwa, aby za wstawiennictwem bł. Marianny Biernackiej upraszać potrzebne łaski.

Marianna Biernacka nawet wśród prześladowań i okrucieństwa wojny nie utraciła ufności pokładanej w Bogu. Próbowała ratować życie swojego syna i synowej. Niemcy zgodzili się ostatecznie, żeby to Marianna poszła na śmierć i w ten sposób uratowała życie nienarodzonego wnuka i synowej.Wywieziono ją wraz z innymi aresztowanymi do więzienia w Grodnie. 13 lipca 1943 roku na fortach w Naumowiczach Niemcy rozstrzelali 50 mieszkańców Lipska, w tym Mariannę i jej syna Stanisława.

Ojciec Święty Jan Paweł II, 13 czerwca 1999 r. w czasie Mszy św. w Warszawie beatyfikował 108 Sług Bożych, w tym gronie znalazła się również Marianna Biernacka. Dzisiaj jest patronką teściowych, życia poczętego oraz naszych rodzin: matek, ojców, dziadków, braci i sióstr.

O jej wstawiennictwo u Boga proszą małżeństwa, które nie mogą mieć dzieci, kobiety w stanie błogosławionym oraz wdowy. W sobotę 14 lipca uroczystą Mszę św. o godzinie 11.00 poprzedzi montaż słowno-muzyczny o bł. Mariannie.

Sanktuarium Matki Bożej Bazylianki w Lipsku, gdzie znajduje się obraz błogosławionej Marianny jest szczególnym miejscem jej kultu. Świątynia cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem wśród pielgrzymów.

Program uroczystości odpustowych w parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Lipsku:

 • 10.00 – zawiązanie wspólnoty
 • 10.00 – modlitwa różańcowa w intencji rodzin
 • 10.30 – spektakl pt. „Marianna”
 • 11.00 – uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego
  – modlitwa Litanią do bł. Marianny
 • Po Eucharystii nastąpi prezentacja laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pt. „Błogosławiona z Lipska nad Biebrzą”.
 • Przygotowywany jest również kiermasz pamiątek o bł. Mariannie.
 • Uroczystości odpustowe zakończą się wspólną agapą.

WDO

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00;
(X - V: 15:00); VI - IX: 19:00.

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

..ciut statystyki..

 • Odsłon artykułów 654011
 • Zakładki 28

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow