Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow

26 Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy!

Informacje o XXVI Ełckiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę A.D. 2018

„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”

Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze pokutnym. Są to „rekolekcje w drodze”. Cechuje je duch modlitwy, miłości chrześcijańskiej, mężne znoszenie trudów i przestrzeganie regulaminu. Nie może w niej zabraknąć młodzieńczego entuzjazmu pogody ducha, uśmiechu i radości. Pielgrzymka wyrusza z Ełku 28 lipca (sobota) po Mszy Św. o godz. 6.00, natomiast wejście na Jasną Górę przewidziane jest 11 sierpnia (sobota) ok. godz. 10.30. Noclegi planowane są w miejscowościach: Biała Piska, Zabiele, Dąbrówka, Sypniewo, Maków Mazowiecki, Winnica, Kazuń Polski, Kampinos, Jesionka, Głuchów, Będków, Woźniki, Wola Blakowa, Mykanów, Jasna Góra.

Grupy zmierzające do Ełku pieszo wychodzą ze swoich miejscowości odpowiednio wcześniej. Grupa z Giżycka łączy się z całą pielgrzymką w Nowej Wsi Kościelnej.

Przy zapisie na pielgrzymkę u księdza przewodnika lub księdza proboszcza trzeba podać: nazwisko i imię uczestnika, pesel, wiek, parafię, dokładny adres, nazwisko opiekuna w przypadku osoby niepełnoletniej (do 15 lat) lub zgodę rodziców na samodzielny udział w pielgrzymce, (16 – 18 lat), numer telefonu domowego, uiścić opłatę wpisowego, która wynosi 150 zł (dzieci i młodzież poniżej 15 lat – 130 zł). Jeżeli na pielgrzymkę wybiera się rodzina, opłatę pobiera się tylko od dorosłych i od jednego dziecka. Listę pielgrzymów oraz kwotę wpisowego należy przekazać swojemu przewodnikowi. Grupy pielgrzymkowe wyruszą z następujących miejscowości: Augustowa, Ełku, Giżycka, Gołdapi, Olecka, Pisza i Suwałk.

Przewodnicy poszczególnych grup pielgrzymkowych koordynują sprawy organizacyjne, umożliwiające duszpasterską pracę w grupie podczas trwania pielgrzymki, powołują służbę porządkową, organizują przewóz bagażu, ustalają z księżmi proboszczami przemarsz swojej grupy do chwili połączenia się z główną grupą wyruszającą z Ełku po Mszy Św. sprawowanej w katedrze o godz. 6.00. pod przewodnictwem J. E. ks. Bp. Jerzego Mazura.

Księża proboszczowie otrzymają plakaty od księży przewodników, na których zostaną zamieszczone informacje usprawniające zapisy, organizację grupy i jej wymarsz. Podstawowe wiadomości są umieszczone na stronie internetowej: http://pielgrzymka.elk.pl oraz http://facebook.com/EPP.2011. We wszystkich sprawach dotyczących pielgrzymki na Jasną Górę można zwracać się do jej kierownika:

ks. Łukasza Kordowskiego (ul. 3-go Maja 10, 19-300 Ełk); tel. 516-237-040; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy wszystkich wiernych oraz pielgrzymów poprzednich pielgrzymek, którzy nie będą mogli pójść w tym roku, aby dołączyli do XXVI EPP w pierwszym dniu, kiedy wychodzimy z danej miejscowości lub przyjechali do Częstochowy na dzień wejścia w dniu 11 VIII 2018, w ramach wyjazdu zorganizowanego przez parafię bądź dekanat. Można przyjechać bezpośrednio do Częstochowy albo uczestniczyć w ostatnim dniu wędrówki pieszej. Oto program tego dnia (11 VIII – sobota):

  • 5.00 – wyjście z Mykanowa spod kościoła – ( do Częstochowy 18 km)
  • 7.15 – wyjście z odpoczynku w Lubojni spod kościoła – (do Częstochowy 11 km)
  • 10.30 – przywitanie pielgrzymki przed szczytem Jasnej Góry
  • 11.00 – Msza św. w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej
  • 12.30 – 20.30 – czas do własnego zagospodarowania w Częstochowie
  • 21.00 – Apel Jasnogórski
  • 21.30 – Droga Krzyżowa na wałach Jasnej Góry (prosimy o wzięcie lampionu)
  • 23.00 – powrót do swoich parafii

Szczęść Boże!

ks. Łukasz Kordowski
kierownik EPP na Jasną Górę

26EPP plakat

Podobne wpisy...

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; VI-IX: 19:00(X-V: 15:00)

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

WSZYSTKIE NABOŻEŃSTWA

..ciut statystyki..

  • Odsłon artykułów 887477
  • Zakładki 27

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze

 

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow