Diecezja Ełcka

W Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, 8 września, już tradycyjnie diecezja ełcka będzie dziękowała Bogu za tegoroczne plony. Gospodarzami tegorocznej uroczystości są trzy parafie w Gołdapi: pw. NMP Matki Kościoła, pw. św. Józefa Robotnika, pw. św. Leona Wielkiego, Urząd Miasta Gołdap oraz Ełcka Kuria Diecezjalna. Dożynkom towarzyszy hasło: „Z Maryją, Oblubienicą Ducha Świętego, dziękujemy za plony”. Uroczystej liturgii będzie przewodniczył bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki.

Już we wrześniu Ojciec Święty Franciszek odwiedzi Kraje Bałtyckie. Podczas pobytu na Litwie spotka się także z młodzieżą.

22 września po południu planowane jest spotkanie papieża z młodzieżą, na placu katedralnym w Wilnie, w samym centrum miasta. Organizatorzy przygotowują ok. 20 tys. miejsc na placu a pozostałe w sektorach przed telebimami znajdującymi w Alei Giedymina jak i w innych dalszych miejscach.

W TYGODNIU: 7:30 i 18:30.

WIGRY PRO