Doroczne Święto Plonów Województwa Podlaskiego, na którego terenie jest położona diecezja ełcka, w tym roku odbyło się w przepięknych ogrodach Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach. Miało wyjątkowy charakter, nie tylko ze względu na miejsce uroczystości, ale też na wymiar religijny – w tym roku dożynkowe nabożeństwa dziękczynne odbywały się w trzech obrządkach religijnych: katolickim, prawosławnym i po raz pierwszy w obrządku ewangelickim.

Uroczystą Mszą św. odpustową pod przewodnictwem kard. Gerharda Mullera i bp. Jerzego Mazura rozpoczęły się obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Suwałki. Po Mszy św. zgromadzeni goście mieli okazję zobaczyć salwę honorową, oraz musztrę paradną w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Wręczono także akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe oraz medale resortowe.

13.08.2018 r.(poniedziałek), Fundacja Wigry Pro oraz Centrum Oświatowo Dydaktyczne Diecezji Ełckiej zapraszają kajakarzy do wspólnego świętowania X rocznicy inauguracji Szlaku Papieskiego „Tajemnice Zawierzenia”. Uroczystości rozpocznie Msza św. o godz. 11.00, pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura.

W TYGODNIU: 7:30 i 18:30.

WIGRY PRO