JEDNE Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE

arrow

Ze strony www.facebook.com/PracowniaOrangeMackowaRuda/

Głosowanie na pracownię Orange w Maćkowej Rudzie!

"Projekt zakłada stworzenie w miejscowości Maćkowa Ruda, położonej nad rzeką Czarną Hańczą, multimedialnej pracowni dla dzieciaków, w której będą realizowane projekty lokalne związane z ochroną przyrody, tradycją, muzyką i kuchnią regionu. Wszystko przy wykorzystaniu technologii. We wsi oraz okolicznych miejscowościach położonych nad rzeką nie ma już szkół. Nie ma miejsc, w których dzieci mogłyby się integrować, rozwijać i zdobywać umiejętności, które rozbudzą pasję, przydadzą się w pracy. Dlatego dla naszej społeczności pracownia będzie centrum spotkań, pomysłów i rozwoju.

Głosować trzeba codziennie, raz dziennie od dziś do 20.10. Konkurencja jest mocna. Musimy zdobyć ok. 40 tys. głosów. Bez szerokiego poparcia, będzie to nieosiągalne." (z fb projektu)

Więcej informacji na stronie: www.facebook.com/PracowniaOrangeMackowaRuda.

Głosujemy tutaj: pracownieorange.wp.pl/glosowanie/one,1,2,178,mackowa-ruda.html.

ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dniu dzisiejszym przypada w kalendarzu liturgicznym X Niedziela Zwykła. W naszej ojczyźnie jest to Dzień Dziękczynienia. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia i odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności.

2.W dniach od 8 do 10 czerwca będziemy obchodzić w naszej parafii XVII Rocznicę pobytu Św. Jana Pawła II na Wigrach.

3. W dniu 9 czerwca Msza św. o godz. 7:00 w Kaplicy Apartamentów Papieskich gdzie Ojciec Św. Jan Paweł II sprawował Mszę św. w tym dniu przed XVII laty, a wieczorem po Mszy św. o godz. 18:30 czuwanie modlitewne zakończone zapalaniem zniczy i Barką pod tablicą upamiętniającą pobyt Jana Pawła II na Wigrach. Kto by chciał dołączyć intencje do Mszy św. w Kaplicy Apartamentów Papieskich za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II prosimy o wypisanie ich na kartkach.

4. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci NSJ są odprawiane w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18:30, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9:00.

5. Nabożeństwo Fatimskie zostało przeniesione na dzień 13 czerwca. Do przewodniczenia modlitwie różańcowej i niesienia Figury Matki Bożej Fatimskiej w miesiącu czerwcu zapraszamy mieszkańców Maćkowej Rudy.

6.W dniu dzisiejszym wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do godz. 18:00.

7. Msze św. w parafii są odprawiane w dni powszednie o godz. 18:30, w niedzielę o godz. 9:00, 11:30, 13:30 – Maćkowa Ruda i 18:30 (od czerwca do końca września). Nowenna do Niepokalanego Poczęcia NMP w czwartek po Mszy św. o godz. 18:30.

8. Fundacja Wigry Pro poszukuje ludzi do pracy na czas sezonu letniego na różnych stanowiskach. Wszelkie informacje u Ks. Jacka Nogowskiego pod nr telefonu 500082204.

Broszula informacyjna parafii pw Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wigrach i Wigierskiego Areopagu Nowej Ewangelizacji

Numeryczna prognoza pogody dla Wigier i okolic o bardzo wysokiej dokładności i sprawdzalności.

Polub nas by o wszystkim wiedzieć na bieżąco

Porządek mszy św. (od 1.10.2017)

Niedziela: 9:00 i 12:00 (czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00). W Maćkowej Rudzie: 10:30.
W tygodniu: 7:30 i 18:30. W I sobotę miesiąca w Apartamentach Papieskich: 8:30.