JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
Arrow
Arrow
Slider

2016.05.29 - IX Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

 1. W dniu dzisiejszym przypada w kalendarzu liturgicznym IX Niedziela Zwykła.
 2. Pragnę podziękować serdecznie mieszkańcom poszczególnych miejscowości, którzy się zaangażowali w przygotowanie czterech ołtarzy na terenie klasztoru. I ołtarz – Piertanie, II ołtarz – Remieńkiń, III ołtarz– Stary Folwark, IV – Tartak. Dziękuję również osobom uczestniczącym w procesji i niosącym poszczególne elementy. Szczególne podziękowania kieruję do pani Kasi i dzieci I Komunijnych.
 3. W najbliższy czwartek zakończenie „Oktawy Bożego Ciała”, po Mszy św. o godz. 18:30 procesja eucharystyczna. Po procesji obrzęd błogosławieństwa dzieci i wianków. Na procesję jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszam dzieci I Komunijne.
 4. Nabożeństwa Majowe zakończymy we wtorek, natomiast od środy zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe ku czci NSJ. Będą one odprawiane w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18:30, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9:00.
 5. W środę 1 czerwca w Ełku Diecezjalny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.
 6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Św. w tym dniu o godz. 18:00 i 18:30. Ze względu na przypadającą uroczystość w piątek post nie obowiązuje.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 9:00, natomiast w sobotę Msza Św. w Apartamentach Papieskich o godz. 8:30. Nabożeństwo Fatimskie zostało przeniesione na dzień 13 czerwca, ze względu na dzień skupienia, który będziemy w naszej parafii przeżywali 4 czerwca w ogrodach klasztornych.
 8. W zakrystii są przyjmowane jeszcze dziś zapisy dla parafian na Dzień Skupienia z Modlitwą o Uzdrowienie prowadzoną przez Ks. Johna Bashaborę, który odbędzie się w dniu 4 czerwca w ogrodach klasztornych na Wigrach. Te osoby, które dokonały takiego zapisu mogą już odebrać karty wstępu z miejscówkami.
 9. W dniu dzisiejszym wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do godz. 16:00.
 10. Msze św. w parafii są odprawiane w dni powszednie o godz. 18:30, w niedzielę o godz. 9:00, 11:30, 13:30 – Maćkowa Ruda. Nowenna do Niepokalanego Poczęcia NMP w czwartek po Mszy św. o godz. 18:30.
 11. Fundacja Wigry Pro poszukuje ludzi do pracy na czas sezonu letniego na różnych stanowiskach. Wszelkie informacje u Ks. Jacka Nogowskiego pod nr telefonu 500082204.

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 i 12:00
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja
WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

FACEBOOK

Oficjalny profil Klasztoru w Wigrach na portalu społecznościowy Facebook.
Polub nas by o wszystkim wiedzieć na bieżąco.

Shadow
Slider