JEDNE Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE

POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH

ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI

ON CZEKA TU NA CIEBIE

arrow
arrow

Ze strony www.facebook.com/PracowniaOrangeMackowaRuda/

Głosowanie na pracownię Orange w Maćkowej Rudzie!

"Projekt zakłada stworzenie w miejscowości Maćkowa Ruda, położonej nad rzeką Czarną Hańczą, multimedialnej pracowni dla dzieciaków, w której będą realizowane projekty lokalne związane z ochroną przyrody, tradycją, muzyką i kuchnią regionu. Wszystko przy wykorzystaniu technologii. We wsi oraz okolicznych miejscowościach położonych nad rzeką nie ma już szkół. Nie ma miejsc, w których dzieci mogłyby się integrować, rozwijać i zdobywać umiejętności, które rozbudzą pasję, przydadzą się w pracy. Dlatego dla naszej społeczności pracownia będzie centrum spotkań, pomysłów i rozwoju.

Głosować trzeba codziennie, raz dziennie od dziś do 20.10. Konkurencja jest mocna. Musimy zdobyć ok. 40 tys. głosów. Bez szerokiego poparcia, będzie to nieosiągalne." (z fb projektu)

Więcej informacji na stronie: www.facebook.com/PracowniaOrangeMackowaRuda.

Głosujemy tutaj: pracownieorange.wp.pl/glosowanie/one,1,2,178,mackowa-ruda.html.

ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - IX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dniu dzisiejszym przypada w kalendarzu liturgicznym IX Niedziela Zwykła.
2. Pragnę podziękować serdecznie mieszkańcom poszczególnych miejscowości, którzy się zaangażowali w przygotowanie czterech ołtarzy na terenie klasztoru. I ołtarz – Piertanie, II ołtarz – Remieńkiń, III ołtarz– Stary Folwark, IV – Tartak. Dziękuję również osobom uczestniczącym w procesji i niosącym poszczególne elementy. Szczególne podziękowania kieruję do pani Kasi i dzieci I Komunijnych.
3. W najbliższy czwartek zakończenie „Oktawy Bożego Ciała”, po Mszy św. o godz. 18:30 procesja eucharystyczna. Po procesji obrzęd błogosławieństwa dzieci i wianków. Na procesję jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszam dzieci I Komunijne.
4. Nabożeństwa Majowe zakończymy we wtorek, natomiast od środy zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe ku czci NSJ. Będą one odprawiane w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18:30, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9:00.
5. W środę 1 czerwca w Ełku Diecezjalny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.
6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Św. w tym dniu o godz. 18:00 i 18:30. Ze względu na przypadającą uroczystość w piątek post nie obowiązuje.
7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 9:00, natomiast w sobotę Msza Św. w Apartamentach Papieskich o godz. 8:30. Nabożeństwo Fatimskie zostało przeniesione na dzień 13 czerwca, ze względu na dzień skupienia, który będziemy w naszej parafii przeżywali 4 czerwca w ogrodach klasztornych.
8. W zakrystii są przyjmowane jeszcze dziś zapisy dla parafian na Dzień Skupienia z Modlitwą o Uzdrowienie prowadzoną przez Ks. Johna Bashaborę, który odbędzie się w dniu 4 czerwca w ogrodach klasztornych na Wigrach. Te osoby, które dokonały takiego zapisu mogą już odebrać karty wstępu z miejscówkami.
9. W dniu dzisiejszym wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do godz. 16:00.
10. Msze św. w parafii są odprawiane w dni powszednie o godz. 18:30, w niedzielę o godz. 9:00, 11:30, 13:30 – Maćkowa Ruda. Nowenna do Niepokalanego Poczęcia NMP w czwartek po Mszy św. o godz. 18:30..
11. Fundacja Wigry Pro poszukuje ludzi do pracy na czas sezonu letniego na różnych stanowiskach. Wszelkie informacje u Ks. Jacka Nogowskiego pod nr telefonu 500082204..

BIULETYN PARAFIALNY

Broszula informacyjna parafii pw Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wigrach i Wigierskiego Areopagu Nowej Ewangelizacji

POGODA WIGIERSKA

Numeryczna prognoza pogody dla Wigier i okolic o bardzo wysokiej dokładności i sprawdzalności.

FACEBOOK

Oficjalny profil Klasztoru w Wigrach na portalu społecznościowy Facebook.

Polub nas by o wszystkim wiedzieć na bieżąco

Porządek mszy św. (od 1.10.2017)

Niedziela: 9:00 i 12:00 (czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00). W Maćkowej Rudzie: 10:30.
W tygodniu: 7:30 i 18:30. W I sobotę miesiąca w Apartamentach Papieskich: 8:30.