JEDNE Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Witamy serdecznie wszystkich gości na terenie klasztoru i naszej parafii. Życzymy dobrego odpoczynku i miłego pobytu.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16.00.
  3. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.30 i 18.30 a nabożeństwa o godz. 18.00. Niedziela msza św. o godz. 9.00 i Suma o godz. 12.00. W Maćkowej Rudzie w niedzielę msza św. o 10.30.
  4. Ofiary na tacę przeznaczone są na cele remontowe w kościele. Puszka na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  5. Jest nowy kalendarz i można zamawiać intencje na przyszły rok.
  6. W piątek ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie poprowadzą mieszkańcy Leszczewa.
  7. Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy w niedzielę o godz. 9.00 na mszę św. i prowadzenie różańca.
  8. Od dziś można składać podpisy w poparciu dla Akcji „Zatrzymaj Aborcję”. Potrzeba mieć ukończone 18 r. życia i podać swój PESEL.
  9. Dziś po mszy św. o godz. 12:00 koncert Uczniów i Nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Suwałkach. Za tydzień III Koncert Kameralny: Koncert Papieski LAUDATE DOMINUM. Szczegóły na plakatach.
  10. W sobotę Dzień Edukacji, módlmy się za nauczycieli, wychowawców, katechetów.
  11. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na Kościół i Klasztor. Od Ofiarodawców wpłynęło 270 zł.
  12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Leszczewa. Kolejne sprzątanie w piątek 20.X prosimy mieszkańców Rosochatego Rogu.
  13. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Prosimy o czytelne wypełnianie kartek wypominkowych i koniecznie wpisywanie swojej miejscowości.
  14. Dbajmy o porządek na cmentarzu i przy kontenerze na śmieci. Zbliżają się uroczystości Wszystkich Świętych, będzie dużo gości. Pojawia się wiele śmieci nie pochodzących z cmentarza dlatego padła propozycja założenia monitoringu. Do sprzątania cmentarza 30.X prosimy mieszkańców Ryżówki i Tartaku.
  15. W sobotę 21.X odbędzie się w Ełku Stacja Dorosłych Kongresu Misyjnego Diecezji Ełckiej, w którym mają uczestniczyć delegacje z całej diecezji. Ks. Biskup zaprasza wiernych, wspólnoty kościelne. Zapraszamy chętnych do zgłaszaniu się w zakrystii. Szczegółowy program w gablocie i na stronie.
  16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodnik Niedziela. oraz Idziemy, miesięcznik: Różaniec, Tak Rodzinie, Miłujcie się dla młodzieży, Anioł Stróż dla dzieci.
  17. Dzieci ze SP otrzymują „Ziarna” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
  18. Trwają prace remontowe przy naszej świątyni. Polecajmy w naszych modlitwach to dobre dzieło Boże, prosząc w intencji szczególnie pracowników i bezpieczeństwa wykonywanych prac.
  19. Ze względu na remont Kaplicy Kanclerskiej nie będzie czynna Biblioteka i Apartamenty Papieskie. Msza św. w pierwsze soboty będzie odprawiana w kościele.
  20. Kalendarz na 2018 rok o Wigrach do nabycia w recepcji.
  21. W zakrystii można zakupić Modlitewnik i w ten sposób wesprzeć Dom Samotnej Matki w Ełku. Jest  także do nabycia album „Maryjo, bądź nam Przewodniczką w wierze!” z okazji 25-lecia Diecezji Ełckiej, przedstawiający Peregrynację Obrazu MB Jasnogórskiej Diecezji Ełckiej. Album jest w cenie 65zł. Zostały jeszcze książki ks. dr Ryszarda Sawickiego o św. Stanisławie Papczyńskim „Ocalony-Ocala”.
  22. Zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w kościele, a także w domach. W niedzielę różaniec po mszy św. o godz. 9.00 a w tygodniu o godz. 18.00 prowadzony będzie przez:PORZĄDEK NABOŻEŃSTW RÓŻAŃCOWYCH

Biuletyn parafialny nr 307

Broszula informacyjna parafii pw Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wigrach i Wigierskiego Areopagu Nowej Ewangelizacji

Numeryczna prognoza pogody dla Wigier i okolic o bardzo wysokiej dokładności i sprawdzalności.

Polub nas by o wszystkim wiedzieć na bieżąco

Porządek mszy św.

Niedziela: 9:00 i 12:00 (czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00). W Maćkowej Rudzie: 10:30.
W tygodniu: 7:30 (w Adwencie 7:15 - Roraty) i 18:30. W I sobotę miesiąca w Apartamentach Papieskich: 8:30.

Odwiedziało nas:

W tygodniu 4