JEDNE Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE

POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH

ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI

ON CZEKA TU NA CIEBIE

arrow
arrow

Ze strony www.facebook.com/PracowniaOrangeMackowaRuda/

Głosowanie na pracownię Orange w Maćkowej Rudzie!

"Projekt zakłada stworzenie w miejscowości Maćkowa Ruda, położonej nad rzeką Czarną Hańczą, multimedialnej pracowni dla dzieciaków, w której będą realizowane projekty lokalne związane z ochroną przyrody, tradycją, muzyką i kuchnią regionu. Wszystko przy wykorzystaniu technologii. We wsi oraz okolicznych miejscowościach położonych nad rzeką nie ma już szkół. Nie ma miejsc, w których dzieci mogłyby się integrować, rozwijać i zdobywać umiejętności, które rozbudzą pasję, przydadzą się w pracy. Dlatego dla naszej społeczności pracownia będzie centrum spotkań, pomysłów i rozwoju.

Głosować trzeba codziennie, raz dziennie od dziś do 20.10. Konkurencja jest mocna. Musimy zdobyć ok. 40 tys. głosów. Bez szerokiego poparcia, będzie to nieosiągalne." (z fb projektu)

Więcej informacji na stronie: www.facebook.com/PracowniaOrangeMackowaRuda.

Głosujemy tutaj: pracownieorange.wp.pl/glosowanie/one,1,2,178,mackowa-ruda.html.

ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Witamy serdecznie wszystkich gości na terenie klasztoru i naszej parafii. Życzymy dobrego odpoczynku i miłego pobytu.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16.00.
 3. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.30 i 18.30 a nabożeństwa o godz. 18.00. Niedziela msza św. o godz. 9.00 i Suma o godz. 12.00. W Maćkowej Rudzie w niedzielę msza św. o 10.30.
 4. Ofiary na tacę przeznaczone są na cele remontowe w kościele. Puszka na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 5. Jest nowy kalendarz i można zamawiać intencje na przyszły rok.
 6. W piątek ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie poprowadzą mieszkańcy Leszczewa.
 7. Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy w niedzielę o godz. 9.00 na mszę św. i prowadzenie różańca.
 8. Od dziś można składać podpisy w poparciu dla Akcji „Zatrzymaj Aborcję”. Potrzeba mieć ukończone 18 r. życia i podać swój PESEL.
 9. Dziś po mszy św. o godz. 12:00 koncert Uczniów i Nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Suwałkach. Za tydzień III Koncert Kameralny: Koncert Papieski LAUDATE DOMINUM. Szczegóły na plakatach.
 10. W sobotę Dzień Edukacji, módlmy się za nauczycieli, wychowawców, katechetów.
 11. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na Kościół i Klasztor. Od Ofiarodawców wpłynęło 270 zł.
 12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Leszczewa. Kolejne sprzątanie w piątek 20.X prosimy mieszkańców Rosochatego Rogu.
 13. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Prosimy o czytelne wypełnianie kartek wypominkowych i koniecznie wpisywanie swojej miejscowości.
 14. Dbajmy o porządek na cmentarzu i przy kontenerze na śmieci. Zbliżają się uroczystości Wszystkich Świętych, będzie dużo gości. Pojawia się wiele śmieci nie pochodzących z cmentarza dlatego padła propozycja założenia monitoringu. Do sprzątania cmentarza 30.X prosimy mieszkańców Ryżówki i Tartaku.
 15. W sobotę 21.X odbędzie się w Ełku Stacja Dorosłych Kongresu Misyjnego Diecezji Ełckiej, w którym mają uczestniczyć delegacje z całej diecezji. Ks. Biskup zaprasza wiernych, wspólnoty kościelne. Zapraszamy chętnych do zgłaszaniu się w zakrystii. Szczegółowy program w gablocie i na stronie.
 16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodnik Niedziela. oraz Idziemy, miesięcznik: Różaniec, Tak Rodzinie, Miłujcie się dla młodzieży, Anioł Stróż dla dzieci.
 17. Dzieci ze SP otrzymują „Ziarna” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
 18. Trwają prace remontowe przy naszej świątyni. Polecajmy w naszych modlitwach to dobre dzieło Boże, prosząc w intencji szczególnie pracowników i bezpieczeństwa wykonywanych prac.
 19. Ze względu na remont Kaplicy Kanclerskiej nie będzie czynna Biblioteka i Apartamenty Papieskie. Msza św. w pierwsze soboty będzie odprawiana w kościele.
 20. Kalendarz na 2018 rok o Wigrach do nabycia w recepcji.
 21. W zakrystii można zakupić Modlitewnik i w ten sposób wesprzeć Dom Samotnej Matki w Ełku. Jest  także do nabycia album „Maryjo, bądź nam Przewodniczką w wierze!” z okazji 25-lecia Diecezji Ełckiej, przedstawiający Peregrynację Obrazu MB Jasnogórskiej Diecezji Ełckiej. Album jest w cenie 65zł. Zostały jeszcze książki ks. dr Ryszarda Sawickiego o św. Stanisławie Papczyńskim „Ocalony-Ocala”.
 22. Zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w kościele, a także w domach. W niedzielę różaniec po mszy św. o godz. 9.00 a w tygodniu o godz. 18.00 prowadzony będzie przez:PORZĄDEK NABOŻEŃSTW RÓŻAŃCOWYCH

Biuletyn parafialny nr 307

BIULETYN PARAFIALNY

Broszula informacyjna parafii pw Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wigrach i Wigierskiego Areopagu Nowej Ewangelizacji

POGODA WIGIERSKA

Numeryczna prognoza pogody dla Wigier i okolic o bardzo wysokiej dokładności i sprawdzalności.

FACEBOOK

Oficjalny profil Klasztoru w Wigrach na portalu społecznościowy Facebook.

Polub nas by o wszystkim wiedzieć na bieżąco

Porządek mszy św. (od 1.10.2017)

Niedziela: 9:00 i 12:00 (czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00). W Maćkowej Rudzie: 10:30.
W tygodniu: 7:30 i 18:30. W I sobotę miesiąca w Apartamentach Papieskich: 8:30.