2018.02.04 - V Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

1. Dziękujemy pracownikom Fundacji Wigry Pro za sprzątanie kościoła. Następne sprzątanie 1.III – prosimy mieszkańców Czerwonego Folwarku.
  2. W poniedziałek 5.II. na mszy św. specjalne błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty chroniące od wszelkich niebezpieczeństw. Po mszy św. spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszam.
  3. Dnia 7.II.2018 w środę po mszy św. 18:30 odbędzie się spotkanie dla dorosłych mężczyzn, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu i pomagać społecznie przy parafii.
  4. Za tydzień w niedzielę przypada wspomnienie MB z Lourdes i XXVI Światowy Dzień Chorego. Na mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się nabożeństwo z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Zapraszamy szczególnie osoby chore, w podeszłym wieku, czy niepełnosprawne. Po mszy św. zapraszamy na koncert zespołu TRIO A'TRE do Dużej Galerii Domu Królewskiego, który dedykowany jest naszym Babciom i Dziadkom oraz chorym.
  5. Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy w niedzielę 11.II. o godz. 11:00.
  6. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na Kościół i Klasztor. Zapłaciliśmy za projekt remontu instalacji elektrycznej (7 tyś zł). Za tydzień druga niedziela miesiąca ofiary przeznaczone są na cele remontowe, szczególnie na spłacenie należności za maty grzewcze.
  7. ZAPOWIEDZI:
    - Ewelina Chalecka, panna z Suwałk (ul. Kowalskiego) par. MB Miłosierdzia i Paweł Miszkiel, kawaler z Maćkowej Rudy par. tutejsza zapowiedź II.
    - Iwona Krakowska i Kamil Palacz oboje stanu wolnego z Leszczewa par. tutejsza zapowiedź I.
    Kto by wiedział o przeszkodach kanonicznych między tymi osobami powinien powiadomić kancelarię parafialną.
  8. W Ełku odbędzie się Kurs dla fotografów i kamerzystów dnia 17.II. i 3.III. Zgłoszenia tel. 501142057 lub 87/6216814.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA , TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna.
  10. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
  11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16:00.

Tags:

W TYGODNIU: 7:30 i 18:30.

WIGRY PRO