JEDNE Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE

arrow

Ze strony www.facebook.com/PracowniaOrangeMackowaRuda/

Głosowanie na pracownię Orange w Maćkowej Rudzie!

"Projekt zakłada stworzenie w miejscowości Maćkowa Ruda, położonej nad rzeką Czarną Hańczą, multimedialnej pracowni dla dzieciaków, w której będą realizowane projekty lokalne związane z ochroną przyrody, tradycją, muzyką i kuchnią regionu. Wszystko przy wykorzystaniu technologii. We wsi oraz okolicznych miejscowościach położonych nad rzeką nie ma już szkół. Nie ma miejsc, w których dzieci mogłyby się integrować, rozwijać i zdobywać umiejętności, które rozbudzą pasję, przydadzą się w pracy. Dlatego dla naszej społeczności pracownia będzie centrum spotkań, pomysłów i rozwoju.

Głosować trzeba codziennie, raz dziennie od dziś do 20.10. Konkurencja jest mocna. Musimy zdobyć ok. 40 tys. głosów. Bez szerokiego poparcia, będzie to nieosiągalne." (z fb projektu)

Więcej informacji na stronie: www.facebook.com/PracowniaOrangeMackowaRuda.

Głosujemy tutaj: pracownieorange.wp.pl/glosowanie/one,1,2,178,mackowa-ruda.html.

ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA!

Wtorki z Biblią - 3.10.17

We wtorek 3 października br. po mszy św. w wigierskim kościele, która rozpoczęła się o 18:30, odbyło się kolejne już spotkanie w cyklu Wigierskie wtorki biblijne.

Na spotkaniu ks. dr Jacek Stefański omówił kolejny fragment z Ewangelii św. Mateusza, tym razem Mt 4,23-25. Prowadzący zwrócił uwagę na kolejność działań Pana Jezusa i na miejscowości, z których przybywały tłumy, aby słuchać nauczania Pana Jezusa i otrzymać uzdrowienie. Głównym zaś tematem było przybliżenie znaczenia oraz funkcji synagogi w czasach Pana Jezusa. Została też podjęta tematyka modlitwy żydowskiej, z którą Pan Jezus mógł się zetknąć od dzieciństwa.

W drugiej części spotkania poświęconej dyskusji zostały podjęte takie tematy jak idea odbudowy Świątyni Jerozolimskiej oraz kapłaństwo Starego Przymierza. Na koniec wszyscy zostali zachęceni do tego, aby w ramach przygotowania na następne spotkanie przeczytać fragment Mt 5,1-12 odnośnie ośmiu błogosławieństw.

W związku z uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, następne spotkanie odbędzie się nie w pierwszy wtorek listopada a 14 listopada po Mszy św. o 18:30.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego poznawania Pisma świętego!

Broszula informacyjna parafii pw Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wigrach i Wigierskiego Areopagu Nowej Ewangelizacji

Numeryczna prognoza pogody dla Wigier i okolic o bardzo wysokiej dokładności i sprawdzalności.

Polub nas by o wszystkim wiedzieć na bieżąco

Porządek mszy św. (od 1.10.2017)

Niedziela: 9:00 i 12:00 (czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00). W Maćkowej Rudzie: 10:30.
W tygodniu: 7:30 i 18:30. W I sobotę miesiąca w Apartamentach Papieskich: 8:30.