JEDNE Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE

arrow

Ze strony www.facebook.com/PracowniaOrangeMackowaRuda/

Głosowanie na pracownię Orange w Maćkowej Rudzie!

"Projekt zakłada stworzenie w miejscowości Maćkowa Ruda, położonej nad rzeką Czarną Hańczą, multimedialnej pracowni dla dzieciaków, w której będą realizowane projekty lokalne związane z ochroną przyrody, tradycją, muzyką i kuchnią regionu. Wszystko przy wykorzystaniu technologii. We wsi oraz okolicznych miejscowościach położonych nad rzeką nie ma już szkół. Nie ma miejsc, w których dzieci mogłyby się integrować, rozwijać i zdobywać umiejętności, które rozbudzą pasję, przydadzą się w pracy. Dlatego dla naszej społeczności pracownia będzie centrum spotkań, pomysłów i rozwoju.

Głosować trzeba codziennie, raz dziennie od dziś do 20.10. Konkurencja jest mocna. Musimy zdobyć ok. 40 tys. głosów. Bez szerokiego poparcia, będzie to nieosiągalne." (z fb projektu)

Więcej informacji na stronie: www.facebook.com/PracowniaOrangeMackowaRuda.

Głosujemy tutaj: pracownieorange.wp.pl/glosowanie/one,1,2,178,mackowa-ruda.html.

ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA!

21.10: Stacja Dorosłych w ramach I Kongresu Misyjnego Diecezji Ełckiej

PRZEWIELEBNI KSIĘŻA, KATECHECI I WSPÓLNOTY PARAFIALNE

W roku jubileuszu 25-lecia istnienia diecezji ełckiej przeżywamy I Kongres Misyjny – „Idźcie i głoście”. Dotychczas odbyła się już Stacja Dziecięca i Stacja Młodzieżowa. Dnia 21 października 2017 r. przeżywać będziemy ostatnią stację, którą będzie Stacją Dorosłych. Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do jeszcze większego zaangażowania i umisyjnienia naszych serc, rodzin, wspólnot parafialnych i całej diecezji.

Gorącym sercem zapraszam Czcigodnych, Księży, Katechetów, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, wszystkie Wspólnoty, Stowarzyszenia i poszczególne Ruchy kościelne oraz wszystkich wiernych naszej diecezji do wspólnego przeżywania Stacji Dorosłych w ramach I Kongresu Misyjnego Diecezji Ełckiej.

Kongres Misyjny – Stacja Dorosłych rozpocznie się Mszą św. o godzinie 9.00 w kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego w Ełku. Po Mszy św., manifestując „Kościół w drodze”, przejdziemy do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. św. M. M. Kolbe 11, 19-300 Ełk ), gdzie odbędzie się spotkanie ewangelizacyjno-misyjne. Telemostem połączymy się również z misjonarzami i misjonarkami, posługującymi w krajach misyjnych. Spotkanie zakończy się nabożeństwem Koronki do Bożego Miłosierdzia ok. godz. 15.30.

Pragnę także zachęcić Was do kontynuowania tej stacji kongresowej we wszystkich parafiach w niedzielę (22 października), która jest Niedzielą Misyjną. Mam nadzieję, że poprzez ten Kongres Misyjny przeżywany w Ełku i w parafiach, rozpalimy w sobie zapał misyjny oraz dokona się „nawrócenie misyjne” w naszych parafiach, wspólnotach, ruchach kościelnych, rodzinach
i w całej diecezji. Bądźmy kreatywni w przeżywaniu Niedzieli Misyjnej w parafiach.

W oczekiwaniu na wspólne świętowanie, zapewniam o modlitwie i błogosławię.

Bp Jerzy Mazur SVD
Biskup Ełcki

plik do pobrania: Kongres misyjny list do katechetów

Program I Kongresu Misyjnego Diecezji Ełckiej – Stacja Dorosłych

Ełk 21.10.2017 r.

9.00 – Msza św. pod przewodnictwem Bpa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego
w kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego ( Ełk, Al. Jana Pawła II 6).

10.00 – „Kościół w drodze”;- przejście do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (Ełk, ul. M.M. Kolbe 11) Odpowiedzialny za program – Ks. dr Jacek Uchan. Modlitwa różańcowa tajemnica Zmartwychwstania i Wniebowstąpienia; śpiew

Sesja I
10.45 – Przywitanie uczestników
– Konferencja: „Idźcie i głoście”. Biada mi gdybym nie głosił Ewangelii – ks. dr Marek Bednarski
– Konferencja: Z chrztu świętego i bierzmowania jesteśmy uczniami misjonarzami –  O. dr Kazimierz Szymczycha SVD
– Konferencja: Rodzina w wypełnianiu nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście” – ks. dr hab. Franciszek Jabłoński
– Konferencja: Wspólnoty, stowarzyszenia, ruchy kościelne, działające w parafii, w wypełnianiu nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście” – ks. dr Maciej Będziński
– Telemost z misjonarzami i misjonarkami z Togo, wspólna modlitwa różańcowa – tajemnica  Zesłanie Ducha Świętego
12.30 – Agapa misyjna. Zwiedzanie wystawy misyjnej

Sesja II
13.15 – Spektakl misyjny: Ewangelizacja Oceanii – dzieci z Olecka. Telefoniczne połączenie z misjonarzem ks. Pawłem Zajko, z Papui Nowej Gwinei, wspólna modlitwa różańcowa – tajemnica Wniebowzięcie Maryi
– Konferencja: Jak realizować powołanie do działalności misyjnej z PDM ? – Ks. dr Maciej Będziński
– Konferencja: Jak realizować powołanie do działalności misyjnej z Dziełem Pomocy Ad Gentes?- Ks. dr Zbigniew Sobolewski
– Konferencja: Jak realizować powołanie do działalności misyjnej z MIVA Polska? – Ks. mgr lic. Jerzy Kraśnicki
– Konferencja: Jak realizować powołanie do działalności misyjnej ze Zgromadzeniami zakonnymi? – O. mgr lic Andrzej Danilewicz SVD
– Konferencja: Diecezja Ełcka w służbie Kościoła misyjnego. – Ks. mgr Krzysztof Karski
-Telemost z misjonarzami i misjonarkami z Ekwadoru. Odmówienie tajemnicy różańca – Ukoronowanie NMP na Królową Nieba i Ziemi.

15.15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji misji. Słowo końcowe i błogosławieństwo – Bp Jerzy Mazur SVD

plik do pobrania: Program Kongresu Misyjnego - Stacja Dorosłych 2017

Źródło: diecezja.elk.pl.

Broszula informacyjna parafii pw Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wigrach i Wigierskiego Areopagu Nowej Ewangelizacji

Numeryczna prognoza pogody dla Wigier i okolic o bardzo wysokiej dokładności i sprawdzalności.

Polub nas by o wszystkim wiedzieć na bieżąco

Porządek mszy św. (od 1.10.2017)

Niedziela: 9:00 i 12:00 (czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00). W Maćkowej Rudzie: 10:30.
W tygodniu: 7:30 i 18:30. W I sobotę miesiąca w Apartamentach Papieskich: 8:30.