JEDNE Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE

Komunikat dotyczący obchodów rocznicy proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

W ubiegłym roku, w przededniu uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Pasterze Kościoła w Polsce wraz ze zgromadzonym ludem Bożym dokonali w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Celem proklamacji aktu było świadome potwierdzenie wyboru Jezusa za Króla i Pana, poddanie się Jego Prawu, woli i władzy oraz wywyższenie Go we wszelkich wymiarach życia: osobistego, rodzinnego, zawodowego i społecznego. Chodzi o podjęcie dzieła intronizacji Jezusa, którego realizacja domaga się solidnej pracy nad sobą i pracy apostolskiej, aby królestwo Chrystusa urzeczywistniało się w nas i pośród nas.

Dlatego w rocznicę proklamacji Aktu dobrze będzie uświadomić sobie na nowo powagę i wielkość, a także treść złożonego wówczas ślubowania i wynikających zeń zobowiązań. Budząc w sobie wolę ich podjęcia w życiu, trzeba też prosić Pana Boga o wsparcie. Konkretnym tego wyrazem niech będzie odmawianie w naszych domach i parafiach, przez kolejne dziewięć dni, począwszy od piątku 17 listopada, nowenny, która przed rokiem poprzedziła proklamację Aktu.

Najważniejszym wydarzeniem obchodów rocznicy proklamacji Jubileuszowego Aktu będzie odnowienie go w naszych świątyniach i kaplicach w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada br. Niech będzie to dla nas dzień ponownego wywyższenia Jezusa w naszych sercach i rodzinach.

Wcześniej zapraszamy wszystkich na ogólnopolskie obchody rocznicowe. Odbędą się one w dniach 17-19 listopada, w Krakowie-Łagiewnikach. Program obchodów, załączony do niniejszego komunikatu, przewiduje: codzienną Eucharystię, czuwania modlitewne, spotkanie formacyjne i dyskusję panelową. Odnowienie Aktu zostanie dokonane w niedzielę 19 listopada w Bazylice Miłosierdzia Bożego. Poprzedzi je nabożeństwo do Ducha Świętego w Sanktuarium Św. Jana Pawła II i Droga Krzyżowa podczas przejścia do Bazyliki. Wszystko zwieńczy uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem metropolity krakowskiego, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Bądźmy razem w tych ważnych chwilach, zjednoczeni na modlitwie.

Duszpasterzy proszę o przewodzenie wszystkiemu.

Bp Stanisław Jamrozek,
Delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych

Broszula informacyjna parafii pw Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wigrach i Wigierskiego Areopagu Nowej Ewangelizacji

Numeryczna prognoza pogody dla Wigier i okolic o bardzo wysokiej dokładności i sprawdzalności.

Polub nas by o wszystkim wiedzieć na bieżąco

Porządek mszy św.

Niedziela: 9:00 i 12:00 (czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00). W Maćkowej Rudzie: 10:30.
W tygodniu: 7:30 i 18:30. W I sobotę miesiąca w Apartamentach Papieskich: 8:30.

Odwiedziało nas:

W tygodniu 78