Diecezja Ełcka

W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (19 maja – sobota), w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej będziemy przeżywać kolejne Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, transmitowane przez Radio Maryja i Telewizję „Trwam” pod hasłem Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. Na to spotkanie Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, Biskup Ełcki i Ks. Arkadiusz Pietuszewski, kustosz Sanktuarium zapraszają dzieci Diecezji Ełckiej, a szczególnie Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe oraz dzieci ze Szkolnych Kół Caritas i Misyjnych.

Weekend można spędzić na dziesiątki ciekawych sposobów. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Ełckiej zaprasza do spędzenia wybranych dni w Ełku!

Aktualnie wspólnotę WSD naszej diecezji tworzy 29 alumnów. Część z nich przygotowuje się do świeceń diakonatu, a trzech, 12 maja, przyjmie świecenia kapłańskie. I chociaż wydawać by się mogło, że życie w seminaryjnych murach jest nieco monotonne, to pierwsza taka myśl jest, zdecydowanie, niewłaściwa.

W TYGODNIU: 7:30 i 18:30.

WIGRY PRO